پرش به محتوای اصلی

جزییات خبر

امروز با حضور وزیر ارتباطات انجام می شود؛

افتتاح یکی از قطب های مراکز داده در منطقه اقتصادی پیام

افتتاح یکی از قطب های مراکز داده در منطقه اقتصادی پیام
(چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۱۶

بر اساس طرح کلان معماری شبکه ملی اطلاعات، مرکز خدمات ارتباطی بین الملل شهید فخری زاده با حضور وزیر ارتباطات به بهره برداری می رسد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت ارتباطات زیرساخت برای رسیدن به اهداف مصوب سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات و سیاست های وزارت ارتباطات درباره رشد کسب و کارهای دیجیتال کشور و حضور فعال آنها در بازار‌های منطقه‌ای و بین الملل و همچنین تکالیف شرکت در تسهیل شکل گیری قطب های مراکز داده، طرح ایجاد فاز اول مرکز خدمات ارتباطی بین الملل را به پایان رساند.
همچنین، ایجاد بازار رقابتی برای تولید و ارائه ترافیک و محتوای اینترنتی داخلی و بین الملل، ارائه سرویس هم مکانی در سطح کشور،کاهش هزینه های لینک های بین الملل و توسعه لینک های ارتباطی با سایر کشورها، از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز است.
مرکز خدمات ارتباطی بین الملل شهید فخری زاد می تواند بستر مناسبی برای ارائه سرویس های متنوع و همچنین حضور اپراتورهای مخابراتی و اینترنتی باشد.
این پروژه در پردیس ارتباطی منطقه ویژه اقتصادی پیام انجام شده و آماده بهره برداری است.
بر اساس همین گزارش، مراسم افتتاح ixp  شرکت زیرساخت بعدازظهر امروز 26 خرداد ماه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید