پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

برقراری سرویس رومینگ بین اپراتوری در 30 روستای شهرستان نیر

برقراری سرویس رومینگ بین اپراتوری در 30 روستای شهرستان نیر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در جلسه با فرماندار شهرستان نیر از برقراری رومینگ بین اپراتوری در 30 روستای این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در جلسه مشترک با فرماندار شهرستان نیر، ضمن معرفی ساختار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وضعیت ارتباطی این شهرستان را تشریح کرد و گفت: با توجه به تعهد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه، تا پایان سال 1400 همه روستاهای بالای 20 خانوار باید از پوشش ارتباطی مطلوب برخوردار شوند، برهمین اساس از 70 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان، همه روستاها دارای تلفن ثابت، 65 روستا دارای پوشش تلفن همراه و 35 روستا دارای اینترنت پرسرعت است.

وی برقراری رومینگ بین اپراتورهای ایرانسل و همراه اول را اتفاق مهم و بزرگ یاد کرد و افزود: 30 روستای شهرستان نیر از پوشش هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل برخوردار است.

بهروز رزمی با اشاره به اقدامات اخیر وزارت ارتباطات در این شهرستان ادامه داد: دو سایت ارتباطی روستاهای توتونسیز و شیران با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات USO ایجاد و آماده بهره‌برداری است و همچنین ارتقای سایت ارتباطی روستای قره شیران به تکنولوژی نسل چهارم و احداث دو سایت ارتباطی در روستاهای ایرنجی و بوسجین در دستور کار است.

مدیرکل ICT استان با بیان مزایای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، از اتصال 59 مدرسه روستایی و 25 مدرسه شهری در این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد و اجرای این طرح را گامی بزرگ برای توسعه عدالت آموزشی دانست.

شجاع اقبالی فرماندار شهرستان نیر، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مجموعه ICT استان، گفت: ایجاد دو سایت ارتباطی جدید و برقراری رومینگ بین اپراتوری در 30 روستای این شهرستان، با توجه به افزایش مهاجرت معکوس به روستاهای شهرستان نیر، امری ضروری و مهم بود که محقق شد.

در پایان این نشست بهروز رزمی با بیان اینکه سنجش وضعیت ارتباطی استان با همکاری سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی هر سه ماه یکبار انجام می شود، ادامه داد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آمادگی کامل دارد در مناطق و روستاهای اعلام شده از سوی فرمانداری نیز برای پایش میدانی و سنجش وضعیت ارتباطی حضور موثر داشته باشد.

۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۴۳
تعداد بازدید : ۲۹۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید