پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

اتصال روستای کنسول‌کندی شهرستان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات

اتصال روستای کنسول‌کندی شهرستان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از اتصال روستای کنسول‌کندی شهرستان اردبیل به شبکه ملی اطلاعات و برقراری اینترنت پرسرعت در این روستا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح سایت تلفن همراه روستای کنسول‌کندی که با حضور صدیف بدری نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی و اهالی روستا در محل سایت برگزار شد، گفت: سایت تلفن همراه روستای کنسول‌کندی واقع در بخش مرکزی دهستان سردابه شهرستان اردبیل با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات پروژه‌های USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط اپراتور همراه اول احداث شد و آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: سایت ارتباطی روستای کنسول‌کندی به تکنولوژی نسل سوم مجهز بوده و علاوه بر روستای مذکور، تقویت سیگنال‌های تلفن همراه و اینترنت سیار را در روستاهای مجاور به ویژه روستای شیشه‌گران موجب شده است.

بهروز رزمی با بیان اینکه روستای کنسول‌کندی یکی از روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان اردبیل است، ادامه داد: این روستا مجهز به اینترنت ثابت ADSLو پوشش دیتای «های‌وب» و ایرانسل بود و اکنون با بهره‌برداری از این سایت ارتباطی، پوشش تلفن همراه و اینترنت سیار اپراتور همراه اول نیز برقرار شد.

صدیف بدری نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است، مشکلات ارتباطی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان را برطرف و اینترنت پرسرعت و پوشش تلفن همراه را برقرار کند.  

بدری ضمن تشکر از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خواستار پیگیری پروژه‌های نیمه تمام و اجرای کامل آن‌ها شد و گفت: در چهار سال گذشته بالغ بر 400 سایت ارتباطی در استان اردبیل نصب شده و طی جلسه مشترک با وزیر ارتباطات، پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال جاری برنامه‌های این حوزه به اتمام برسد.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱
تعداد بازدید : ۲۶۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید