پرش به محتوای اصلی

اخبار

رشد و توسعه اکو سیستم نوآفرینی در استان اردبیل

رشد و توسعه اکو سیستم نوآفرینی در استان اردبیل
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از فعالیت 93 شرکت استانی در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اردبیل و ثبت‌نام 54 شرکت نوپا، شتابدهنده و مرکز رشد در سامانه ایران نوآفرین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از فعالیت 93 شرکت استانی در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اردبیل و ثبت‌نام 54 شرکت نوپا، شتابدهنده و مرکز رشد در سامانه ایران نوآفرین خبر داد و گفت: تاکنون 34 شرکت نوپا، 14 استارت‌آپ و علاقه‌مند حوزه فاوا، 3 شرکت بزرگ رشد یافته و 3 شتاب‌دهنده و مرکز رشد، جهت بهره‌مندی از طرح‌های حمایتی ایران نوآفرین و ایران کارفا، مراحل ثبت نام را تکمیل کردند و 93 شرکت استانی هم اکنون عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان هستند.

بهروز رزمی با اشاره به آغاز فراخوان طرح‌های حمایت از کسب و کارهای فاوا، گفت: جلسه استانی کارگروه تخصصی بررسی طرح‌های متقاضیان استان اردبیل با هدف بررسی طرح‌های ثبت شده در سامانه ایران کارفا، با ریاست این اداره کل و با حضور سایر اعضا از جمله نماینده استانداری، رئیس پارک علم و فناوری استان، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان و مدیر امور شعب پست بانک استان برگزار شد.

بهروز رزمی با اشاره به اهمیت برگزاری رویدادهای کارآفرینانه طی چند سال گذشته گفت: با توجه به برنامه‌های اجرا شده در چند سال اخیر و برگزاری رویدادهای کارآفرینی، کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های مختلف تیم‌سازی، 50 نفر از متخصصان حوزه انیمیشن و صاحبان مهارت در حوزه بازی‌های موبایلی و اپلیکیشن، شناسایی و اکنون در مرکز انیمیشین و بازی موبایلی پارک علم و فناوری استان اردبیل که یکی از چهار مرکز فعال کشور در این حوزه است، مستقر شدند.

رزمی در پایان افزود: مرکز نوآوری انیمیشن، رسانه و بازی‌های رایانه‌ای اردبیل، پتانسیل ارائه محصولات در بازارهای ملی و بین‌المللی را دارد و استان اردبیل به زودی در حوزه تولید محتوا به ویژه تولید انیمیشن، بازی‌های موبایلی، اپلیکیشن، موشن گرافیک و ... به یکی از قطب‌های کشور تبدیل می‌شود.

۱۰ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵
تعداد بازدید : ۲۳۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید