پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

بهره‌برداری از 21 سایت تلفن همراه با اعتبار 350 میلیارد ریال در شهرستان خلخال

بهره‌برداری از 21 سایت تلفن همراه با اعتبار 350 میلیارد ریال در شهرستان خلخال
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از ایجاد 15 سایت جدید تلفن همراه و ارتقای شش سایت به تکنولوژی های نسل سوم و چهارم در روستاهای شهرستان خلخال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در مراسم افتتاح سایت روستای «کلی» شهرستان خلخال که با حضور سیدغنی نظری نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی و فریدون بابایی فرماندار شهرستان خلخال برگزار شد، گفت: 15 سایت جدید تلفن همراه در روستاهای شهرستان خلخال ایجاد و شش سایت نیز به تکنولوژی های نسل سوم و چهارم مجهز شدند.

رزمی ضمن اشاره به وضعیت ارتباطاتی مناطق گردشگری شهرستان خلخال، گفت: شش کیلومتر از مسیر 27 کیلومتری فیروزآباد به خلخال، از پوشش تلفن همراه برخوردار نبود که با احداث سایت جدید روستای پروج و سایت روستای یلوجه این مشکل برطرف شد و دو سایت دیگر در تپه پروج و تپه یلوجه و یک سایت نیز در مسیر ماجولان- ماسوله در حال احداث است.

وی افزود: 15 سایت جدید در روستاها و مسیرهای گردشگری تپه علی‌آباد- ماجولان، تازه‌کند گلوزان، کهل، قشلاق دیز، قشلاق گیلوان، گیلوان، دیلم‌آباد، کلی، آل‌هاشم علیا، پروج، تپه جلال‌آباد، یلوجه، هشی، سفیداب و ماجولان ایجاد و شش سایت در روستاهای بلوکانلو، برندق، اوجغاز علیا، شال، لنبر و مصطفی‌لو به تکنولوژی های نسل سوم و چهارم مجهز شدند که در مجموع 30 روستا با اعتبار 350 میلیارد ریال تحت پوشش قرار گرفتند.

 سیدغنی نظری نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، بر ایجاد و برقراری امکانات ارتباطی در تمام نقاط کشور به ویژه مناطق محروم و روستایی تاکید کرد. فریدون بابایی فرماندار شهرستان خلخال نیز ضمن قدردانی از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، برقراری ارتباطات مطلوب و پایدار در شهرستان خلخال را امری ضروری دانست. 

۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۶
تعداد بازدید : ۲۸۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید