پرش به محتوای اصلی

اخبار

توسعه کسب و کارهای فضاپایه در استان اردبیل

توسعه کسب و کارهای فضاپایه در استان اردبیل
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از برگزاری اولین سمینار مجازی با عنوان معرفی و توسعه کسب و کارهای فضاپایه در استان خبر داد و گفت: به مناسبت هفته جهانی فضا و با توجه به پتانسیل شرکت های دانش بنیان استانی، توانمندسازی کسب و کارهای فضا پایه در استان شروع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از برگزاری وبینار معرفی و توسعه کسب و کارهای فضاپایه خبر داد و گفت: این وبینار با همکاری سازمان فضایی ایران و شرکت دانش بنیان کارآفرینان نوین آرتا توسط این اداره کل و با سخنرانی هادی جلیلی سرپرست اداره کل توسعه کسب و کارهای فضاپایه کشور در تاریخ 20 مهر برگزار شد.

وی افزود: کسب و کارهای فضاپایه بخشی از کسب و کارهای نوپا هستند که در حوزه‌های خدمات شهری، کشاورزی هوشمند و مدیریت بحران اهمیت ویژه‌ای دارند که به همین منظور از سوی سازمان فضایی کشور شعار «ماهواره‌ها زندگی را بهتر می‌کنند» برای هفته فضایی امسال انتخاب شده است.

بهروز رزمی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در زمینه کسب و کارهای نوپا و فضاپایه در سطح استان تشریح کرد: با توجه به استقرار 50 شرکت دانش بنیان و استارت آپ در مراکز رشد، پارک علم و فناوری و مراکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری وبینارها برای آشنایی علاقمندان و ایجاد انگیزه در شرکت‌های دانش بنیان یک گام اساسی است.

بهروز رزمی در پایان اضافه کرد: به منظور توانمندسازی شرکت های علاقه مند، داده‌های ماهواره‌ای سازمان فضایی ایران به صورت رایگان در اختیار این شرکت‌ها قرار می‌گیرد و به زودی برنامه های استانی سازمان فضایی ایران برای حمایت از طرح ها و ایده های فعالین استانی، در دستور کار این اداره کل قرار می گیرد.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید