پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

توسعه پوشش ارتباطی در مناطق مرزی و عشایری شهرستان اصلاندوز

توسعه پوشش ارتباطی در مناطق مرزی و عشایری شهرستان اصلاندوز
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از بهبود و توسعه پوشش ارتباطی در مناطق عشایری و مرزی استان خبر داد و گفت: احداث دو سایت ارتباطی در مناطق عشایری، اتصال 60 مدرسه شهری و روستایی واجرای 105 کیلومتر فیبر نوری با هزینه بالغ بر 90 میلیارد ریال از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، آیین افتتاح دو سایت ارتباطی جدید در مناطق عشایری قشلاق احمدلو و روستای الم لو و اجرای 105 کیلومتر فیبر نوری با حضور سید عباس مینایی فرماندار شهرستان مرزی اصلاندوز، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و با حضور جمعی از مسئولین و عشایر در محل سایت قشلاق احمدلو برگزار شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از 90 میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه ارتباطات در این شهرستان خبر داد و گفت: مبلغ 40 میلیارد ریال برای احداث دو سایت ارتباطی در قشلاق احمدلو و روستای الم لو هزینه شده که منجر به تکمیل و تقویت پوشش تلفن همراه در 18 روستا و قشلاق عشایرنشین شده است.

بهروز رزمی در جمع عشایر ایل شاهسون در قشلاق احمدلو به اجرای 105 کیلومتر فیبر نوری روستایی در مسیر اصلاندوز به پارس آباد با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال اشاره کرد و در عصر ارتباطات توسعه زیرساخت های ارتباطی را از نیازهای اصلی جامعه امروز دانست و گفت: با تاکید و دستور وزیر ارتباطات، همزمان با کل کشور 70 مدرسه شهری و روستایی شهرستان مرزی اصلاندوز با هزینه بالغ بر 10 میلیارد ریال به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

وی از عشایر به عنوان سرمایه کشور و نظام اسلامی یاد کرد و افزود: برای استفاده از تمام ظرفیت های جامعه عشایر، باید مسائل و مشکلات این جامعه را حل و این قشر را حمایت کرد.

سید عباس مینایی اولین فرماندار شهرستان جدید اصلاندوز، ضمن تقدیر و تشکر از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آقای آذری جهرمی را وزیری فرهیخته، تلاشگر و لایق دانست و ادامه داد: وزیر جوان کارایی و لیاقت خود را با برقراری پوشش تلفن همراه و توسعه شاخص های ارتباطی در مناطق محروم و عشایری به خوبی نشان داده است.

۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۵۴
تعداد بازدید : ۳۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید