پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

شاخص پوشش جاده‌ای استان اردبیل بالاتر از میانگین کشوری است

شاخص پوشش جاده‌ای استان اردبیل بالاتر از میانگین کشوری است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از وضعیت مطلوب پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان خبر داد و گفت: پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان بیشتر از میانگین کشوری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ضمن اشاره به وضعیت مطلوب پوشش جاده‌ای استان در مقایسه با میانگین کشوری گفت: پوشش تلفن همراه در جاده‌های استان برای اپراتورهای همراه اول و ایرانسل به ترتیب 93.47 و 69.59 درصد و مقادیر میانگین کشوری برای آن‌ها 86.41 و 67.39 درصد است.

وی افزود: از 1302 کیلومتر جاده اصلی و فرعی استان، 1217 کیلومتر توسط شرکت ارتباطات سیار و 906 کیلومتر توسط شرکت ایرانسل پوشش داده شده است.

بهروز رزمی با بیان اهمیت و لزوم پوشش ارتباطی مناسب در جاده‌های استان، ادامه داد: با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق استان، وضعیت ارتباطی در جاده‌های استان مطلوب است که با احداث سایت‌های جدید طی سال جاری کیفیت ارائه خدمات افزایش می‌یابد.

وی در پایان از افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه خبر داد و تصریح کرد: ضریب نفوذ تلفن همراه در سال جاری از 69.38 به 76.6 افزایش یافته که بیانگر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و ارتقای شاخص‌های دسترسی در استان است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید