پرش به محتوای اصلی

اخبار

تقدیر فرماندار مشگین‌شهر از عملکرد ICT استان در پیشبرد پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال

تقدیر فرماندار مشگین‌شهر از عملکرد ICT  استان در پیشبرد پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال
بهروز رزمی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل طی دیداری با فرماندار شهرستان مشگین‌شهر، از اتصال 200 مدرسه شهری و روستایی این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات و افتتاح آن در هفته دولت در سطح استان خبر داد.

بهروز رزمی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل طی دیداری با فرماندار شهرستان مشگین‌شهر، از اتصال 200 مدرسه شهری و روستایی این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات و افتتاح آن در هفته دولت در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری استان اردبیل، بهروز رزمی، مدیر کل ICT استان اردبیل طی جلسه و دیداری که با فرماندار شهرستان مشگین شهر برگزار شد، از اتصال رایگان 1400 مدرسه شهری و روستایی به شبکه ملی اطلاعات در سطح استان خبر داد.

بهروز رزمی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای استان اردبیل گفت: در آستانه شروع سال تحصیلی و ضرورت استفاده از پیام‌رسان ها و اپلیکیشن‌های داخلی در مدارس، زیرساخت و تجهیزات رایگان جهت اتصال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت فراهم می‌شود و تمامی مدارس شهری و روستایی بالای 20 خانوار با پهنای‌باند مناسب به اینترنت متصل می‌شوند.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اردبیل تصریح کرد: اداره کل آموزش و پرورش در این مسیر همراه و یاریگر ماست تا در یک گام عملیاتی بتوانیم تجهیزات و امکانات مورد نیاز به ویژه مودم و اینترنت رایگان را برای یک هزار و ۴۰۰ مدرسه فراهم کنیم تا از طریق شبکه ملی اطلاعات بتوانند در وضعیت کنونی از امکانات مناسب جهت پیشبرد اهداف آموزشی استفاده کنند.

رزمی گفت: با توجه به اینکه شیوع کرونا آموزش مجازی را در مدارس به صورت جدی رواج داده، امیدواریم با این اقدام برای سال تحصیلی آینده، دانش‌آموزان و معلمان را به استفاده موثر از بستر اینترنت در تبادل اطلاعات آموزشی و تقویت شبکه شاد کمک و یاری کنیم.

بهروز رزمی در خصوص زمان اتمام این طرح گفت: این پروژه در اواخر مرداد ماه سال جاری به طور کامل بهره‌برداری شده و در هفته دولت افتتاح می‌شود.

اکبر صمدی، فرماندار شهرستان مشگین‌شهر نیز در این دیدار، ضمن تقدیر و تشکر ویژه از عملکرد ICT استان در پیشبرد پروژه‌های پیشران اقتصاد دیجیتال، گفت: با تلاش و همت مجموعه ICT استان، نه تنها عمده مشکلات ارتباطی در جاده‌ها و روستاهای شهرستان مشگین‌شهر مرتفع شده بلکه دغدغه اصلی 3 میلیون گردشگر شهرستان مشگین‌شهر در خصوص دسترسی به تلفن همراه و اینترنت سیار در مناطق گردشگری نیز بر طرف شده است.

وی از اقدام اداره کل در خصوص تکمیل پوشش جاده‌ای در شهرستان مشگین‌شهر به ویژه حل مشکلات ارتباطی جاده‌ای در محورهای شابیل- قوتور سویی و مشیران (سایت قره‌آغاج کلان) تشکر و قدردانی کرد و برقراری اینترنت پرسرعت در مناطق و مسیرهای گردشگری و مدارس شهرستان مشگین‌شهر را فرصتی مناسب جهت ارائه خدمات متنوع الکترونیکی و آنلاین برشمرد.

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۲۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید