پرش به محتوای اصلی

اخبار

در نشست مشترک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مطرح شد:

توسعه اقتصاد دیجیتال و راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا در خانواده مددجویان

توسعه اقتصاد دیجیتال و راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا در خانواده مددجویان
جلسه مشترک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با هدف راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا و حمایت از اشتغال مددجویان مستعد و توانمند در حوزه ICT برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، مدیرکل امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در محل اداره کل ICT دیدار و درباره اشتغال مددجویان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

در این جلسه بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن تشریح مراحل برگزاری رویداد کارافرینی گفت: اداره کل ICT با همکاری واحدهای تابعه و شرکت ها نزدیک به 50 رویداد در محورهای مختلف برگزار کرده است و آمادگی کامل دارد با همکاری و تعامل کمیته امداد امام (ره) جهت شناسایی افراد توانمند و مددجو در حوزه ICT و حمایت از ایده‌های فناورانه، رویدادهای کارآفرینی به صورت آنلاین و یا حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار کند.

وی با بیان اینکه تاکنون 1542 اپلیکیشن کاربردی در پلتفرم کافه بازار توسط فعالین استانی تولید شده است، افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با راه‌اندازی سامانه ایران نوآفرین و ایران کارفا  حمایت‌های لازم جهت توسعه کسب و کارهای نوپای فاوا را فراهم نموده و فرزندان مستعد و توانمند مددجویان می‌توانند از چتر حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار گردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تقدیر و تشکر ار زحمات و تلاش های مجموعه ICT با تاکید بر اهمیت اشتغال جوانان استان، علی الخصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی و مددجویان خواستار استفاده از ظرفیت مجموعه ICT در بحث اشتغال شد.

وی افزود: از آنجا که امسال به نام «جهش تولید» نام‌گذاری شده، کمیته امداد استان اردبیل درصدد است برای رونق تولید و کمک به کارفرمایان و کارآفرینان با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به تحقق این امر مهم کمک کند و اولویت خاصی برای ایده های فناورانه و دانش بنیان مددجویان در نظر گرفته است.

در پایان این نشست مقرر گردید؛ تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمیته امداد امام خمینی ( ره ) به منظور گسترش تعامل و همکاری‌ها و با هدف حمایت از مددجویان مستعد و توانمند در حوزه ICT منعقد گردد.

۴ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۲۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید