پرش به محتوای اصلی

اخبار

در دیدار مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین مطرح شد:

به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتصال 1520 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات

به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، اتصال 1520 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در دیدار با نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین، اقدامات و برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه انتخابیه را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در دیدار با نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین برنامه ها و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل را تشریح کرد.

در این دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به اینکه تعداد سایت ها اپراتورهای تلفن همراه در حوزه انتخابیه نسبت به سال 94 بیش از 2.5 برابر رشد داشته است، گفت : در سال 1394، تعداد 360 سایت در حوزه انتخابیه نصب شده بود در حالی که هم اکنون تعداد 943 سایت اپراتورهای تلفن همراه در شهرستان های اردبیل، نمین، نیر و سرعین نصب و فعال است.

وی از ارتقا 10 سایت WLL روستایی در حوزه انتخابیه خبر داد و افزود: هم اکنون نزدیک به 98 درصد روستاهای دارای سکنه دارای تلفن ثابت، بیش از 85 درصد دارای پوشش تلفن همراه و بیش از 67 درصد این روستاها دارای اینترنت پرسرعت هستند.

مدیرکل ICT استان همچنین از احداث 35 سایت جدید اپراتورهای تلفن همراه با تکنولوژی نسل سوم و چهارم از محل اعتبارات طرح USO در حوزه انتخابیه خبر داد.

بهروز رزمی به پروژه در حال اجرای اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و ادامه داد: همزمان با سراسر کشور و براساس برنامه ششم توسعه، این پروژه ملی در 1520 مدرسه استان اردبیل نیز در حال اجرا بوده و تا پایان شهریور ماه تعداد 64 مدرسه روستایی و 341 مدرسه شهری در حوزه انتخابیه به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود.

در پایان صدیف بدری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف اردبیل، نمین، نیر و سرعین ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای مجموعه ICT به تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی تاکید کرد و خواستار اجرای سریع و دقیق پروژه شبکه ملی اطلاعات و افزایش عدالت آموزشی در روستاها و مناطق محروم شد.

۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۲۲۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید