پرش به محتوای اصلی

اخبار

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی: توسعه شبکه های ارتباطی در روستاها همچنان با قوت ادامه یابد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی: توسعه شبکه های ارتباطی در روستاها همچنان با قوت ادامه یابد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در دیدار با آقای علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اقدامات و برنامه های آتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل را تشریح کرد. در این دیدار دکتر علی نیکزاد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندس آذری جهرمی و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به برنامه ششم توسعه، اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات و بهبود وضعیت زیرساخت های ارتباطی در نقاط محروم به خصوص در حوزه تلفن ثابت و همراه را امری ضروری دانست.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در دیدار با آقای علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعتماد مردم و مجلس به ایشان، اقدامات و برنامه های آتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل را تشریح کرد.

در این دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تعداد 149 سایت ارتباطی در استان به تکنولوژی نسل سوم و چهارم ارتقا یافته است، گفت: تا پایان سال جاری تعداد بیش از 180 روستا در استان تحت پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت با تکنولوژی نسل سوم و چهارم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات و اینترنت پرسرعت در روستاها و مناطق محروم افزود: هم اکنون نزدیک به 99 درصد روستاهای دارای سکنه دارای ارتباط، نزدیک به 70 درصد دارای پوشش تلفن همراه و بیش از 55 درصد روستاها مجهز به اینترنت پرسرعت هستند.

بهروز رزمی در ادامه به تشریح برنامه های آتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان اردبیل پرداخت و ادامه داد: احداث 74 سایت جدید اپراتورهای تلفن همراه با تکنولوژی نسل سوم و چهارم از محل اعتبارات USO در دستور کار بوده و همچنین 23 سایت اپراتور همراه اول به تکنولوژی نسل سوم و چهارم ارتقا خواهد یافت.

مدیرکل ICT استان ضمن اشاره به مزایای پروژه اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات گفت: همزمان با سراسر کشور اتصال 416 مدرسه در استان به شبکه ملی اطلاعات انجام شده و عملیات اتصال 1100 مدرسه دیگر به شبکه ملی اطلاعات در حال اجرا است و تا پایان شهریور ماه به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندس آذری جهرمی و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ارائه برخی راهنمایی های لازم، مواردی را در حوزه شبکه های ارتباطی، پست و ... جهت پیگیری به مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اعلام نمودند.

۱۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۲۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید