پرش به محتوای اصلی

اخبار

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

پایش مستمر پایداری ارتباطات، باعث رضایتمندی مردم شده است

پایش مستمر پایداری ارتباطات، باعث رضایتمندی مردم شده است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با نماینده مردم شریف گرمی و نائب رئیس کمیسون اجتماعی مجلس دیدار و اقدامات و برنامه های اداره کل در شهرستان گرمی را تشریح کرد. در این دیدار ولی اسماعیلی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه ICT بر اجرای سریع و دقیق پروژه شبکه ملی اطلاعات تاکید و خواستار پایش مستمر پایداری ارتباطات در این شهرستان شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در دیدار با نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی در حضور فرماندار شهرستان گرمی ضمن ارائه گزارش عملکرد اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، برنامه های آتی این اداره کل در شهرستان گرمی را تشریح کرد.

بهروز رزمی ضمن اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات، اقدامات انجام شده در شهرستان مرزی گرمی را تشریح کرد و گفت: در سال 1394 تعداد 45 سایت تلفن همراه در این شهرستان نصب و فعال بود با پیگیری ها و تلاش های انجام شده هم اکنون تعداد 82 سایت اپراتور تلفن همراه در این شهرستان فعال است.

وی با بیان اینکه 315 روستای شهرستان گرمی دارای تلفن ثابت، 205 روستا تحت پوشش تلفن همراه و 105 روستا مجهز به اینترنت پرسرعت می باشند، افزود: 6 سایت روستایی WLL به تکنولوژی نسل سوم و چهارم ارتقا یافته است.

مدیرکل ICT استان اردبیل با تشریح برنامه های این اداره کل در شهرستان گرمی،ادامه داد: با ارتقا و احداث سایت های جدید اپراتور همراه اول، 30 روستای این شهرستان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار خواهند گرفت که آماده بهره برداری و آزمایش می باشند.

همچنین مدیرکل فاوای استان از احداث 10 سایت جدید اپراتور ایرانسل با تکنولوژی نسل سوم و چهارم در این شهرستان خبر داد و گفت:  با بهره برداری و افتتاح این سایت ها تا پایان سال جاری 32 روستای این شهرستان از نعمت اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه توسعه ششم و تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات افزود: در شهرستان گرمی 40 مدرسه شهری از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و 67 مدرسه روستایی از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و Wifi به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود و همچنین از محل اعتبارات طرح USO، اجرای فیبر نوری  روستایی به طول 80 کیلومتری در دستور کار است.

در پایان ولی اسماعیلی نماینده مردم شریف شهرستان گرمی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه ICT استان، خواستار افزایش سهم شهرستان گرمی از دستگاههای خودپرداز روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد و به بهره مندی از ظرفیت اداره کل ICT در راستای اشتغال جوانان شهرستان گرمی علی الخصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی تاکید کرد.

همچنین مقرر شد سایت های جدیدالاحداث در شهرستان گرمی مورد پایش کیفی قرار گیرند.

۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵
تعداد بازدید : ۳۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید