اخبار

در دیدار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح شد:

توسعه اینترنت پرسرعت در مناطق گردشگری و روستایی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است

توسعه اینترنت پرسرعت در مناطق گردشگری و روستایی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: توسعه اینترنت پرسرعت با تکنولوژی نسل سوم و چهارم در مناطق گردشگری یکی از اولویت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ICT استان در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد:‌ توسعه اینترنت پرسرعت با تکنولوژی نسل سوم و چهارم در مناطق گردشگری و روستایی یکی از برنامه‌های این اداره‌کل در سطح استان بوده و در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.

وی افزود: از جمله مناطق در استان که در راستای تجهیز مناطق و مسیرهای گردشگری آن به اینترنت پرسرعت اقدام شده شهرستان خلخال بوده، به طوری که منطقه نمونه گردشگری ازناو و مسیرهای گردشگری این منطقه شامل محور کلور-درام، اسالم-خلخال و ماجولان-ماسوله به اینترنت پرسرعت تجهیز شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بیان کرد: برنامه ریزی شده تا سایر مسیرها و مناطق گردشگری این شهرستان نیز به منظور توسعه گردشگری الکترونیکی و استفاده گردشگران از این امکان برای بارگذاری تصاویر از تجربه سفر به این مناطق از اینترنت پرسرعت برخوردار شده و تصاویر خود را در بستر اینترنت به سهولت منتشر کنند.

بهروز رزمی با قدردانی از همکاری و مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل در تجهیز این مناطق به اینترنت پرسرعت گفت: تداوم این مشارکت‌ها می‌تواند زمینه‌ساز توسعه زیرساخت های ارتباطاتی در مناطق گردشگری استان اردبیل شود.

نادر فلاحی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز با اشاره به نقش توسعه زیرساخت های ارتباطاتی در صنعت گردشگری اظهار کرد:‌ با توجه به نقش اینترنت و فضای مجازی در بخش گردشگری، با رایزنی و مشارکت میراث‌فرهنگی استان مسیرهای گردشگری خلخال به اینترنت پرسرعت مجهز شده است.

وی توسعه گردشگری الکترونیکی را از برنامه‌های مهم این اداره کل برشمرد و گفت: امیدواریم با تجهیز مناطق گردشگری به اینترنت پرسرعت گامی در جهت توسعه گردشگری مجازی در خلخال برداشته شده و در این حوزه اقدامات اساسی انجام شود.

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید