پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

846 مدرسه روستایی استان اردبیل از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و Wifi به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

846 مدرسه روستایی استان اردبیل از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و Wifi به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در جلسه کنترل پروژه اتصال مدارس روستایی به شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه توسعه عدالت آموزشی در گرو اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات است، افزود: از طریق اینترنت پرسرعت ADSL و Wifi 846 مدرسه روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، جلسۀ کنترل پروژه اتصال مدارس روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات باحضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیر مخابرات منطقه اردبیل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه بهروز رزمی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری مدیران، به اهمیت اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات و توسعه عدالت آموزشی با اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: پروژه اتصال846  مدرسه روستایی با اینترنت پرسرعت ADSL و Wifi به شبکه ملی اطلاعات در حال اجرا است.

وی ادامه داد: اتصال 426 مدرسه روستایی از طریق اینترنت پرسرعت ADSL به شبکه ملی اطلاعات پایان رسیده و عملیات اجرایی اتصال 420 مدرسه روستایی دیگر به شبکه ملی اطلاعات از طریق Wifi به زودی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه امکان سنجی مدارس در روستاها و شهرها باید دقیق و صریح باشد از آغاز عملیات اجرایی اتصال 674 مدرسه شهری به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

مدیر مخابرات منطقه اردبیل با بیان این که رسیدگی به مشکلات ارتباطی در روستاها و توسعه عدالت آموزشی با اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات از وظایف دستگاههای ذیربط است، افزود:مخابرات منطقه اردبیل جهت تامین مودم های مورد نیاز در مدارس و ارائه خطوط دایری جدید تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت آمادگی کامل دارد و در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام خواهد نمود.

درپایان مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل ضمن تقدیر و تشکر از اقدام جهادی مجموعه ICT استان گفت: پروژه اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات کمک شایانی به ارتقای سیستم آموزشی و توزیع عادلانه امکانات آموزشی برای دانش آموزان روستایی خواهد داشت.

۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۳۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید