پرش به محتوای اصلی

اخبار

عباس جهانگیرزاده نماینده مردم شریف پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در دیدار با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل مطرح کرد:

مناطق و روستاهای محروم به توجه ویژه نیاز دارد

مناطق و روستاهای محروم به توجه ویژه نیاز دارد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در دیدار با عباس جهانگیرزاده نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوار و اصلاندور با ارائه گزارش عملکرد اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه های این اداره کل در سال 1399 را تشریح کرد. در این جلسه نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوار و اصلاندور ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه ICT استان خواستار توجه ویژه به حوزه انتخابیه علی الخصوص روستاها و مناطق محروم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ICT استان با حضور در فرمانداری شهرستان اصلاندوز با عباس جهانگیرزاده نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه شهرستان های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ضمن تبریک انتخاب آقای جهانگیرزاده به عنوان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارش عملکرد مجموعه ICT و برنامه های آتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه انتخابیه پرداخت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توسعه ارتباطات در روستاهای حوزه انتخابیه گفت: هم اکنون 92.8 درصد روستاهای این حوزه دارای تلفن ثابت، 79.2 درصد دارای پوشش تلفن همراه و 65.76 درصد روستاها به اینترنت پرسرعت متصل می باشند و تعداد سایت های ارتباطی اپراتورهای تلفن همراه در مقایسه با سال 1394 از 65 سایت ارتباطی به 177 سایت رسیده است.

وی با بیان اهمیت توسعه ارتباطات روستایی و کاهش شکاف دیجیتال و با اشاره به ارتقای 17 سایت ارتباطی تلفن همراه در حوزه انتخابیه افزود: با عنایت وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و تلاش مجموعه ICT تعداد 8 سایت جدید ارتباطی اپراتورهای تلفن همراه در سال 1399 از محل اعتبارات طرح USO احداث و به بهره برداری خواهد رسید.

در ادامه بهروز رزمی از اجرای 40 کیلومتر فیبر نوری روستایی و اتصال 161 مدرسه به شبکه ملی اطلاعات از محل اعتبارات طرح USO در حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوار و اصلاندور خبر داد.

مدیرکل ICT استان با معرفی پست بانک به عنوان بانک عامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور و نقش این بانک در توسعه اقتصاد روستاها و افزایش اشتغال روستایی تصریح کرد: در 6 روستای حوزه انتخابیه دستگاه خودپرداز پست بانک نصب و فعال شده است و در سال 1399 تعداد 6 روستای دیگر نیز به دستگاههای خودپرداز تجهیز خواهند شد.

در پایان عباس جهانگیرزاده منتخب مردم شریف پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه ICT خواستار توجه بیشتر به حوزه انتخابیه علی الخصوص مناطق و روستاهای محروم شد.

وی با بیان اینکه وضعیت پوشش تلفن همراه در جاده های فرعی باید بهبود یابد و روستاهای مناطق محروم به باجه های پست بانک یا دستگاههای خودپرداز تجهیز شود از مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت پایش میدانی و حضور در روستاهای محروم حوزه انتخابیه در هفته آتی دعوت کرد.

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵
تعداد بازدید : ۲۳۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید