پرش به محتوای اصلی

اخبار

نماینده مردم شریف شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی:

اقدامات اداره کل ICT استان اردبیل در شهرستان خلخال قابل تقدیر است

اقدامات اداره کل ICT استان اردبیل در شهرستان خلخال قابل تقدیر است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان خلخال به بیان اقدامات انجام شده و برنامه های اداره کل در شهرستان خلخال پرداخت. در این جلسه نماینده مردم شریف شهرستان خلخال و کوثر ضمن بیان اهمیت توسعه ارتباطی و اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات گفت: اقدامات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در شهرستان خلخال قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، اولین جلسه شورای اداری شهرستان خلخال در سال 1399 با حضور نماینده مردم شریف شهرستان خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، معاونت عمرانی استاندار اردبیل، فرماندار خلخال، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و جمعی از مدیران و روسای ادارات در محل فرمانداری شهرستان خلخال برگزار شد.

در این جلسه بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در مقایسه با سال 1394، هم اکنون شرایط مطلوب و مساعدی را از لحاظ خدمات ارتباطی در شهرستان خلخال شاهد هستیم به طوری که در طی مدت 4 سال تعداد سایت های اپراتورهای تلفن همراه از 39 سایت به 88 سایت افزایش یافته و 2 سایت WLL روستایی به تکنولوژی نسل سوم و چهارم ارتقا یافته است.

وی با بیان اهمیت توسعه ارتباطی روستاها و نقش آن در مهاجرت معکوس افزود: با تلاش ها و اقدامات مجموعه ICT تعداد روستاهای دارای تلفن ثابت به 136 روستا، دارای پوشش تلفن همراه به 87 روستا و روستاهای دارای اینترنت پرسرعت به 29 روستا رسیده و در راستای توسعه بانکداری الکترونیکی و رفاه روستاییان عزیز، 6 روستای شهرستان خلخال به دستگاه خودپرداز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تجهیز شده است.

بهروز رزمی با بیان برنامه های سال 1399 و تاکید بر تعامل دستگاههای ذیربط ادامه داد: برقراری پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در مناطق گردشگری و روستایی از اولویت های اساسی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و احداث 33 سایت تلفن همراه با تکنولوژی نسل سوم و چهارم از محل اعتبارات طرح USO در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل ICT استان با بیان مزایای اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات و تاکید وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات با اجرای سریع این پروژه، تصریح کرد: تا پایان سال جاری 51 مدرسه روستایی و 110 مدرسه شهری از محل اعتبارات طرح USO به شبکه ملی اطلاعات در شهرستان خلخال متصل می شوند و همچنین پروژه توسعه فیبر نوری به طول 80 کیلومتر در این شهرستان اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای تکمیل پروژه دولت الکترونیک و توسعه بانکداری الکترونیکی 4 دستگاه خودپرداز در روستاهای تیل، کجل، نمهیل و اندبیل نصب خواهد شد.

در این جلسه آقای نظری نماینده مردم شریف شهرستان های خلخال و کوثر، ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه ICT استان گفت: اقدامات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، در شهرستان خلخال قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه ارتباطات در روستاها و مناطق گردشگری افزود: امیدواریم با تلاش همه جانبه، سایت های اپراتورهای تلفن همراه در شهرستان های خلخال و کوثر به تکنولوژی نسل سوم و چهارم تجهیز شده و کلیه مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

۳ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۲
تعداد بازدید : ۲۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید