پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری دومین جلسه کنترل پروژه هوشمندسازی مدارس استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانسی

برگزاری دومین جلسه کنترل پروژه هوشمندسازی مدارس استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانسی
دومین جلسه کنترل پروژه هوشمندسازی مدارس و اتصال مدارس شهرهای زیر 20 هزار نفر و مدارس روستایی استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، دومین جلسه هماهنگی نحوه اجرای پروژه هوشمندسازی مدارس استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور نمایندگان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اداره کل آموزش و پرورش و مخابرات منطقه اردبیل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه اعضای حاضر در جلسه ویدئو کنفرانسی موضوع هوشمندسازی مدارس، نقاط قوت و چالش های مورد مطرح در انجام پروژه  را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر تکمیل طرح هوشمندسازی مدارس در مدرسه های شهرهای زیر 20 هزار نفر و مدارس روستایی و همچنین استفاده از پتانسیل های طرح USO و پروژه توسعه فیبر نوری در نقاط روستایی برای ایجاد ارتباط با کیفیت و مناسب تاکید کردند.

در ادامه اعضای شرکت کننده در ویدئو کنفرانس با تایید اجرای موفقیت آمیز طرح در 78 مدرسه، روند اجرای طرح را خوب عنوان کرده و اتصال این مدارس به اینترنت پرسرعت را از مهمترین اقدامات انجام شده در اجرای این پروژه معرفی کردند.

خاطر نشان می شود در طرح اتصال مدارس استان به اینترنت پرسرعت، تعداد 1025 مدرسه از مدارس شهرهای زیر 20 هزار نفر و مدارس روستایی به اینترنت پرسرعت متصل می گردند  که در فاز اول 146 مدرسه از این مدارس به اینترنت پرسرعت متصل خواهند شد که از این تعداد، عملیات اتصال  78 مدرسه به اینترنت پرسرعت به اتمام رسیده است.

بر اساس این گزارش در صورت اجرای کامل طرح هوشمندسازی مدارس، آموزش و پرورش می تواند محتوای آموزشی را از طریق فناوری اطلاعات در اختیار دانش آموزان قرار دهد و همچنین بستر لازم برای ارتباط آنلاین اولیا با مسئولین مدرسه و معلمان ایجاد می شود.

۲۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۲۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید