اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

بستر لازم برای عرضه محصولات استارتاپی استان در کشورهای همسایه شمالی

بستر لازم برای عرضه محصولات استارتاپی استان در کشورهای همسایه شمالی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به سطح کمی و کیفی محصولات استارتاپ های بومی استان اردبیل گفت: در تلاش هستیم برای توسعه صادرات محصولات استارتاپ های بومی استان اردبیل بسترسازی های لازم را فراهم نماییم

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، مدیرکل ICT استان در همراهی رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و هیاتی متشکل از استارتاپ های ایرانی با حضور در آژانس نوآوری کشور آذربایجان ضمن دیدار با رئیس آژانس نوآوری این کشور از استارتاپ های مستقر در این محل بازدید کرد.

در خصوص این بازدید امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های استارتاپ ها و اکوسیستم استارتاپی در کشور گفت: با تلاش هایی که طی سالهای اخیر درجهت ایجاد استارتاپ های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران اسلامی انجام گرفته است خوشبختانه امروز شاهد ایجاد اکوسیستم های استارتاپی در کشور هستیم که با ایجاد تسهیلگری ها و زمینه های لازم برای همکاری این استارتاپ ها با استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان کشور آذربایجان بخوبی می توان زمینه رشد استارتاپ ها را محیا کرد.

ناظمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم ایجاد منطقه آزاد IT در کشور گفت: اقدامات لازم برای ایجاد این منطقه صورت گرفته است که به پیشنهاد مدیرکل ICT استان اردبیل امیدواریم این منطقه به زودی به مرکزیت استان اردبیل ایجاد شود.

در ادامه تورال کریملی رییس آژانس نوآوری جمهوری آذربایجان ضمن اعلام حمایت از فعالیت شرکت‌های حوزه ICT ایرانی گفت: طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده به دنبال همکاری با کشور‌های همسایه و منطقه در زمینه استارت آپ‌ها هستیم و در این زمینه مشوق‌هایی هم در نظر گرفته ایم و آمادگی کامل را جهت حضور استارتاپ های ایرانی در آژانس نوآوری اعلام می کنیم.

وی افزود: بازار جمهوری آذربایجان با توجه به ظرفیت‌های خوب جمهوری اسلامی ایران در حوزه ICT، محل مناسبی برای ورود استارت آپ‌های ایرانی است.

بر اساس این گزارش بازدید از آژانس نوآوری کشور آذربایجان با هدف رونق و توسعه صادرات محصولات استارتاپ های ایرانی و بومی استان اردبیل و شناسایی ظرفیت های لازم برای فعالیت استارتاپ های ایرانی صورت گرفت.

۲۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید