اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

توسعه دسترسی جاده های استان به فناوری نسل سوم و چهارم تلفن همراه

توسعه دسترسی جاده های استان به فناوری نسل سوم و چهارم تلفن همراه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به برخورداری جاده های استان از نسل سوم و چهارم پوشش تلفن همراه گفت: وضعیت پوشش تلفن همراه در جاده های اصلی و فرعی در حالت خوبی است بطوریکه این جاده ها به فناوری نسل سوم و چهارم تلفن همراه مجهز شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ICT استان اردبیل با اشاره به برخورداری جاده های اصلی و فرعی استان از فناوری نسل سوم و چهارم تلفن همراه گفت: با برنامه ریزی هایی که در سطح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه زیرساخت های ارتباطی جاده های اصلی و فرعی استان و  کاهش شکاف دیجیتالی در این جاده ها انجام شده است وضعیت پوشش تلفن همراه در جاده های اصلی و فرعی در حال خوبی است.

وی افزود: درصد پوشش نسل چهارم تلفن همراه برای اپراتور همراه اول 24/27 و اپراتور ایرانسل 39/09 بوده که با اجرای پروژه های تعریف شده جهت توسعه زیرساخت پوشش تلفن همراه استان امیدواریم شاهد بهبود وضعیت فعلی باشیم.

رزمی درصد پوشش تکنولوژی نسل سوم تلفن همراه را برای جاده های اصلی و فرعی مطلوب عنوان کرد و گفت: از میزان پوشش نسل سوم تلفن همراه در جاده ها به ترتیب 70/58 درصد پوشش توسط اپراتور ایرانسل، 45/93 درصد اپراتور همراه اول و 22/20 درصد اپراتور رایتل را شامل می شود.

مدیرکل ICT استان اردبیل ادامه داد: عملیات اجرای 55 سایت ارتباطی جدید در روستاها، مناطق گردشگری و جاده های استان آغاز شده است که با اتمام این تعداد بزودی شاهد افزایش پوشش تلفن همراه در استان خواهیم بود.

۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۲
تعداد بازدید : ۸۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید