پرش به محتوای اصلی

اخبار

ارتقای سایت تلفن همراه روستای گردشگری مجره خلخال

ارتقای سایت تلفن همراه روستای گردشگری مجره خلخال
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه ارتقاء نسل سایت تلفن همراه روستای گردشگری مجره گفت: نوزده روستای شهرستان خلخال تا پایان سال تحت پوشش تلفن همراه قرار خواهند گرفت.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیر کل ICT استان در این مراسم که با حضور بشیر خالقی نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی و فریدون بابایی فرماندار شهرستان خلخال برگزار شد، گفت: تا پایان سال، 19 روستای شهرستان خلخال از نعمت پوشش تلفن همراه برخوردار می شوند.

وی با بیان  اینکه مصوبات سفر وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به استان درحال پیگیری است، افزود: در سفر سال گذشته وزیر جوان به استان مقرر شد 35 روستای استان تحت پوشش تلفن همراه قرار گیرند که با رایزنی های انجام شده این تعداد به 86 روستا افزایش یافت که تا پایان سال مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت .

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با بیان اینکه 136 روستای شهرستان از نعمت تلفن ثابت بهره مندند و تا پایان سال بیشتر روستاهای شهرستان مجهز به اینترنت پرسرعت نسل چهارم می شوند، افزود: تمام روستاهای شهرستان خلخال دارای تلفن ثابت هستند و تا پایان سال 77 روستای این شهرستان به اینترنت پرسرعت نسل چهارم مجهز خواهند شد.

رزمی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در پوشش تلفن همراه در مسیر جاده فیروزآباد به خلخال گفت: با بررسی های فنی و پایش میدانی وضعیت ارتباطی در این جاده و روستاهای مجاور، مقرر شد سایت تلفن همراه در روستاهای پروج و یلوجه نصب و این مشکل تا حد قابل توجهی مرتفع می شود.

بهروز رزمی در افتتاح پروژه ارتقاء نسل روستای مجره، گفت : این پروژه با ارزشی بالغ بر 7 میلیارد ریال و به منظور ارتقا نسل تلفن همراه از نسل سوم به چهارم در روستای مجره از توابع شهرستان خلخال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت که امیدواریم با توسعه زیرساخت های ارتباطی روستاها شاهد رشد و شکوفایی منطقه باشیم.

بشیر خالقی نماینده شهرستانهای خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به تلاش های وزارت ارتباطات در ایجاد زیرساخت و برقراری شبکه های ارتباطی گفت: به نمایندگی مردم شهرستانهای خلخال و کوثر از تلاش های وزیرجوان و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل کمال تشکر و قدردانی را دارم.

وی افزود: با وجود تحریم هایی که در کشور با آن روبرو هستیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عملکرد خوبی جهت تجهیز شبکه های ارتباطی کشور و برقراری ارتباطات پایدار در مناطق مختلف داشته است.

۷ اَمرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۱,۱۲۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید