اخبار

کارگاه تخصصی " اقتصاد هنر و رسانه در بستر فضای مجازی " در اردبیل برگزار شد

کارگاه تخصصی " اقتصاد هنر و رسانه در بستر فضای مجازی " در اردبیل برگزار شد
کارگاه تخصصی " اقتصاد هنر و رسانه در بستر فضای مجازی " در اردبیل با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و حوزه هنری استان و با هدف تشریح نقش فضای مجازی در توسعه فضای تبلیغاتی و خلق ثروت در حوزه هنر و رسانه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل  ؛ بهروز رزمی ، مدیرکل ICT استان اردبیل در این کارگاه گفت : گام اول این اداره کل در راستای توسعه فضای کسب و کار و اشتغال حوزه ICT در استان ، شناساندن و معرفی اشتغال و خلق ثروت این حوزه با برگزاری نشست ها و رویدادهای متعدد کارآفرینی در نقاط مختلف استان بوده است .

وی ادامه داد : اکو سیستم کارآفرینی با همکاری دستگاههای اجرایی توسعه می یابد و نیازمند تعامل بیشتر دستگاهها در راستای ایجاد فرصت های شغلی بیشتر در حوزه ICT هستیم .

رزمی با اشاره به اینکه اداره کل ICT استان اردبیل به عنوان مسوول کارگروه اشتغال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور انتخاب شده است ، گفت : مدل توسعه کسب و کار حوزه ICT توسط این اداره کل طراحی و تدوین شده است که پس از تصویب نهایی به مرحله اجرا خواهد رسید .

رجبی ، رییس حوزه هنری استان اردبیل نیز در این کارگاه گفت : هنرمندان باید قدر فرصت هایی از این قبیل برای استفاده از ایده ها و افکار فعالین حوزه فضای مجازی را بدانند .

وی افزود : باید از پتانسیل های فضای مجازی و حوزه ICT در توسعه اشتغال و کسب و کارهای نوین در هنر و رسانه استفاده کرد .

رامین عبدی ، مدیرعامل شتابدهنده بومی جاویدان نیز در این نشست ضمن ارائه مطالبی در خصوص شتابدهنده ها و حمایتهای این مراکز از اشتغال حوزه ICT ، به دغدغه های فعالین این حوزه اشاره نموده و گفت : یکی از دغدغه های موجود موضوع فروش و عرضه محصولات تولیدی است .

وی همچنین توضیحاتی در خصوص بازارهای جدید و بین المللی فروش محصولات اشاره نمود و به راههای ورود به این بازارها اشاره کرد .

در پایان این کارگاه از اپلیکیشن بومی بازارچه اینترنتی با نام " پلازا 360 " ، تولید شده در شتابدهنده جاویدان رونمایی شد .
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۸
تعداد بازدید : ۶۴

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید