اخبار

اردبیل ، رتبه سوم کشور از نظر توسعه شبکه ارتباطی روستایی

اردبیل ، رتبه سوم کشور از نظر توسعه شبکه ارتباطی روستایی
نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای هماهنگی مدیران ICT استان اردبیل گفت : در کنار تلاش ها و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سایر دستگاههای اجرایی ذیربط نیز باید درهم افزایی این موفقیت ها بخصوص در حوزه بسترسازی فرهنگی همراهی و همکاری نمایند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ، جلسه شورای هماهنگی مدیران  حوزه ICT استان با حضور رضا کریمی ، نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ، بهروز رزمی ، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیران دستگاههای تابعه وزارت و نمایندگان اپراتورهای فعال در استان ، با هدف بررسی آخرین وضعیت و اقدامات صورت گرفته و اعلام برنامه های آتی برگزار شد .

در این جلسه بهروز رزمی با اشاره به اقدامات گسترده صورت گرفته در حوزه ارتباطات در استان با اشاره به وضعیت ارتباطی در سال های گذشته گفت : در سطح حوزه انتخابیه اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین تا پایان سال 94 ، از 368 روستای  واقع در این حوزه، در 80 روستا امکان استفاده از اینترنت پرسرعت روستایی مهیا بود که در حال حاضر این تعداد به 247 روستا رسیده است و تا پایان سال 97 ، این تعداد به 328 روستا خواهد رسید .

رزمی در ادامه صحبت های خود با اشاره به سفر اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان ، گفت : در این سفر مقرر شد تا 35 روستا زیر پوشش تلفن همراه قرار گیرند که از این تعداد 12 روستا مختص شهرستان های اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین است که علاوه بر این تعداد 10 روستا نیز شاهد ارتقای نسل تلفن همراه خواهند بود .

وی ادامه داد : 446 روستای استان که از خدمات همراه اول بهره مند بودند ، از این پس می توانند از طریق رومینگ همراه اول از خدمات اپراتور ایرانسل نیز استفاده نمایند .

بهروز رزمی در پایان با اشاره به اینکه رتبه IDI ( شاخص توسعه ICT ) استان از 21 به 17 ارتقا یافته است ، گفت : رتبه ICT استان اردبیل نیز به 12 کشوری ارتقا یافته است و استان اردبیل در جایگاه سوم کشور از نظر توسعه شبکه ارتباطی روستایی قرار دارد .

رضا کریمی ، نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از فعالیت های مجموعه ICT استان با محوریت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ، با اشاره به برخی نقاط بدپوشش در محورهای مواصلاتی استان گفت : باید به وضعیت پوشش محورهای مواصلاتی استان توجه ویژه ای شود و رفع مسائل پوشش محورهای مواصلاتی فرعی نیز در درستور کار قرار گیرد .

وی ادامه داد : مردم از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار خدمات رسانی در تمامی مناطق هستند و اپراتورها باید خدمات مطلوب و با کیفیت به مشتریان عرضه کنند .

رضا کریمی گفت : در کنار تلاش ها و اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سایر دستگاههای اجرایی ذیربط نیز باید درهم افزایی این موفقیت ها بخصوص در حوزه بسترسازی فرهنگی همراهی و همکاری نمایند.

۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴
تعداد بازدید : ۱۰۶

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید