اخبار

انعقاد تفاهم نامه همکاری با دستگاههای اجرایی با رویکرد تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال در استان اردبیل

انعقاد تفاهم نامه همکاری با دستگاههای اجرایی با رویکرد تحول دیجیتال و اقتصاد دیجیتال در استان اردبیل
در مراسمی با حضور مدیران کل هشت دستگاه اجرایی به میزبانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ، تفاهم نامه همکاری این اداره کل و دیگر ادارات برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و کمک به تسهیل کسب و کار در فضای مجازی امضا و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ، در مراسمی با حضور مدیران کل هشت دستگاه اجرایی که میزبانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل و در محل صدا و سیمای مرکز اردبیل برگزار شد ، تفاهم نامه همکاری این اداره کل ICT استان و دیگر ادارات برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و کمک به تسهیل کسب و کار در فضای مجازی امضا و مبادله شد.

در این مراسم رزمی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل درباره اهداف برگزاری این نشست و تفاهم نامه های منعقد شده با دستگاه های اجرایی گفت: این تفاهم نامه ها در راستای رشد و گسترش خدمات دولت الکترونیکی و استفاده هر چه بیشتر از زیرساخت های فناوری و ارتباطاتی منعقد می شود و در تفاهم نامه های منعقد شده با دستگاه های اجرایی ، وظایف هر دستگاه برای تحقق دولت الکترونیکی و کمک به تحقق اقتصاد دیجیتال مشخص شده است.

وی تصریح کرد : در حال حاضر 24 شرکت در زمینه توسعه کسب و کارهای اینترنتی در استان فعال هستند و همچنین استارتاپ های متعدد حوزه ICT طی دو سال اخیر در استان تشکیل شده اند که موفقیت و توسعه فعالیت آن ها با همکاری دستگاه های اجرایی تسهیل و تسریع می شود.

ملااحمدی مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز ضمن اشاره به  اهمیت استفاده از فناوری های روز ارتباطی در کیفی سازی خدمات گفت: تسریع در خدمت رسانی به مردم و کمک به ایجاد فرصت های شغلی جدید برای جوانان بهترین راه ناامید کردن دشمنان انقلاب اسلامی است.

در ادامه مدیران کل حاضر در جلسه در سخنان جداگانه ای از آمادگی دستگاه مربوطه برای هوشمندسازی خدمات ارائه شده به مردم و بهره مندی از فضای مجازی برای توسعه کسب و کارها خبر دادند و بر لزوم آموزش جوانان و آگاه سازی عمومی برای استفاده بهینه از امکانات ارتباطی تاکید کردند.

در پایان این مراسم 8 تفاهم نامه همکاری در زمینه های توسعه آموزش ICT و مهارت آموزی در این حوزه ،  ،تولید محتوی ، هوشمندسازی ، ارائه خدمات الکترونیکی ، توسعه کسب و کار و اشتغال حوزه فاوا و خلق ثروت ، ایجاد بازار محصولات فاوا و ... بین دستگاه اجرایی استان امضا و مبادله شد .

۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۸۵

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید