اخبار

از اولین اپلیکیشن های صنعتی بومی در اردبیل رونمایی شد

از اولین اپلیکیشن های صنعتی بومی در اردبیل رونمایی شد
از اولین اپلکیشن های بومی با عنوان های "ایران کالا" و "سنبل" ویژه تولیدات داخلی و صنعتی استان و کشاورزان با حضور مدیر کل ICT استان ، فرماندهان سپاه و بسیج مهندسین صنعتی و مسئولان استانی در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، از دو اپلیکیشن که توسط دو مهندس جوان بسیجی  اردبیلی طراحی و تولید شده است ، رونمایی شد.

بهروز رزمی در این مراسم که در سالن جلسات اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: دو گروه جهادی 30 نفره که همگی از متخصصین استانی می باشد پس از چند ماه تحقیق و پژوهشت در 910 واحد تولیدی و صنعتی استان و عارضه یابی با همت سازمان بسیج مهندسین سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به تولید این دو اپلیکیشن دست زدند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با بیان این  مطلب که این اداره کل  علاوه بر اینکه در فراهم آوردن زیرساخت‌های فناوری ارتباطات با هدف ایجاد اشتغال گام‌های ارزنده‌ای برداشته است افزود : اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  در کارآفرینی به صورت مستقیم نیز ورودی جدی و همه‌جانبه‌ای را داشته به طوری که این استان از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان استان‌ معین شمال غرب کشور در ایجاد اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات انتخاب شده است .

بهروز رزمی با اشاره به این موضوع که این اداره کل در راستای توسعه اشتغال گام های موثری برداشته است ، گفت :  18 نشست توسعه اشتغال و کسب و کار حوزه ICT در سطح استان برگزار شده است و با برنامه ریزی های صورت گرفته برگزاری این نشست های با موضوعات مختلف در نقاط مختلف استان ادامه خواهد داشت .

وی ادامه داد : این اداره کل همچنین در جهت شناساندن ایده ها و افراد توانمند و فعال در حوزه ICT رویدادهای کارآفرینی با عنوان استارتاپ ویکند نیز در مرکز و دیگر شهرستانهای استان برگزار کرده است .

رزمی یادآور شد: تنها هدف ما در حوزه ارتباطات ایجاد کارآفرینی نبوده بلکه هر اقدامی که منجر به بالابردن توانایی جوانان برای کسب ثروت بیشتر و اشتغال مناسب با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ارتباطی باشد، مد نظر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر توسط جوانان اردبیلی بالغ بر 80 اپلیکیشن تولید شده است، گفت: قطعا آمار واقعی بیشتر از این است و تنها اپلیکیشن‌هایی که قادر به رصد کردن آن بودیم، در این گزارش اعلام گردیده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل اظهار داشت: طبق پایشی که در حوزه صنعت و معدن انجام یافت، با هدف پیوند فناوری اطلاعات و ارتباطات با این حوزه، برنامه‌های پیشنهادی مناسبی ارائه شد و در این راستا اولین اپلیکیشن صنعتی استان با نام «ایران کالا» با رصد کالاهای صنعتی استان و اپلیکیشن «سنبل» با هدف توجه به رونق فروش محصولات صنعتی و کشاورزی طراحی و عرضه گردید.

۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۲۳۶

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید