اخبار

بهره مندی تمام روستاهای شهرستان سرعین در استان اردبیل از اینترنت پرسرعت روستایی تا پایان سالجاری

بهره مندی تمام روستاهای شهرستان سرعین در استان اردبیل از اینترنت پرسرعت روستایی تا پایان سالجاری
دکتر رزمی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با فرماندار شهرستان سرعیـن به منظور بررسی آخرین وضعیت ارتباطی این شهرستان دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ، دکتر رزمی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در محل فرمانداری شهرستان سرعیـن حضور یافته و با فرماندار این شهرستان دیدار کرد .

در این دیدار که با هدف بررسی آخرین وضعیت ارتباطی شهرستان و موانع و مشکلات اجرای پروژه های ارتباطی صورت گرفت ، بهروز رزمی با اشاره به اقدامات مطلوب و موثر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پوشش اینترنت روستاهای کشور و همچنین استان اردبیل ،  گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته و اجرای فاز دوم طرح uso ، امیدواریم تا پایان سالجاری ، 5 روستای شهرستان سرعیـن نیز تحت پوشش اینترنت پرسرعت روستایی قرار گیرند تا با این تعداد تمامی 27 روستای این شهرستان از نعمت استفاده از اینترنت پرسرعت روستایی بهره مند گردند .

وی همچنین با اعلام این مطلب که برخی از مناطق شهرستان تحت پوشش خدمات ارتباطی ایرانسل قرار نداشتند ، افزود : با پیگیری های صورت گرفته 446 روستایی که تحت پوشش تلفن همراه قرار داشتند اما از خدمات ارتباطی ایرانسل بهره مند نبودند ، می توانند منبعد از خدمات این اپراتور بهره مند شوند که سهم شهرستان سرعیـن از این تعداد 12 روستا می باشد.

دکتر رزمی در ادامه صحبت های خود افزود : با ارتقای سایت wll روستایی در روستای بنمار سبلان ، از این پس اهالی محترم آن منطقه می توانند از اینترنت نسل سوم یا چهارم استفاده نمایند.

حسن پور ، فرماندار شهرستان سرعیـن نیز در این دیدار ضمن شایسته تقدیر دانستن تلاش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اداره کل ICT  در توسعه زیرساخت های ارتباطی استان اردبیل ، با اشاره به اهمیت هوشمند سازی شهرها گفت : فرمانداری شهرستان آمادگی همکاری در تمامی حوزه های ارتباطات و فناوری به خصوص پروژه شهر هوشمند سرعیـن را دارد .

وی در خصوص اشتغال و خلق ثروت در حوزه ICT نیز با اشاره به اهمیت اشتغالزایی برای جوانان با شیوه های نوین ، افزود : این فرمانداری از برگزاری رویدادهای کارآفرینی متناسب با موقعیت جغرافیای و گردشگری شهرستان سرعین و هدف آموزش و شناساندن روشهای جدید و کارآفرینی در حوزه ICT به جوانان حمایت میکند .

۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۶
تعداد بازدید : ۹۴

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید