پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

احداث پایانه فیبر نوری در شهرستان خلخال

احداث پایانه فیبر نوری در شهرستان خلخال
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از دریافت مجوز برای احداث پایانه فیبر نوری در شهرستان خلخال خبر داد.

      به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، شهریار سرداری، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه شورای اداری شهرستان خلخال که با حضور غنی نظری، نماینده شهرستان‌های خلخال و کوثر، فرماندار شهرستان خلخال و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برگزار شد، از دریافت مجوز احداث پایانه فیبر نوری توسط مدیریت ارتباطات زیرساخت استان اردبیل در شهرستان خلخال خبر داد و گفت: با احداث این پایانه، زیرساخت استان با تحول و توسعه خوبی روبرو خواهد شد.

      وی افزود: در راستای گسترش عدالت ارتباطی در روستاهای استان، 36 روستای شهرستان خلخال به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهد شد و دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت فراهم می‌شود. این پروژه‌های ارتباطی درحال طراحی و تأمین تجهیزات مورد نیاز می‌باشد. هزینه این پروژه‌های ارتباطی از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تأمین می‌شود.

 سرداری با اشاره بر لزوم حفظ و پایداری ارتباطات گفت: به دلیل قطع بخشی از کابل‌های فیبر نوری در مسیر صعب‌العبور روستای ماجولان از توابع شهرستان خلخال، ارتباط مشترکان تلفن ثابت و اینترنت این مناطق دچار اختلال و قطعی شده بود که در اولین فرصت با تلاش بی‌وقفه تیم نگهداری و تعمیرات شبکه فیبر نوری منطقه اردبیل، خرابی فیبر نوری ‌ترمیم و شبکه ارتباطی این مناطق مجدداً وصل و به حالت عادی برگشت.

۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۲۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید