پرش به محتوای اصلی

اخبار

در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل مطرح شد:

رقابتی شدن اقتصاد و کاهش هزینه‌ها، اصلی‌ترین مزیت‌های اقتصاد دیجیتال

رقابتی شدن اقتصاد و کاهش هزینه‌ها، اصلی‌ترین مزیت‌های اقتصاد دیجیتال
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل دیدار و گفتگو کرد.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، شهریار سرداری، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، با معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل دیدار و گفتگو کرد.

    سرداری در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت ارتباطی و پوشش اینترنت روستاهای استان اظهار کرد: ۸۱۹ روستای بالای ۲۰ خانوار استان دارای پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت پرسرعت هستند و تلاش می‌شود با راه‌اندازی و ارتقای ۱۷۸ سایت جدید مخابراتی و با هزینه‌کرد اعتباری بالغ بر ۴ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال، همه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شوند.

    قاسمیان، معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل، نیز در این دیدار با بیان اینکه در عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات حوزه اقتصاد هم دچار تغییرات شگرف شده و این اقتصاد دیجیتال هست که سهم بسیار اساسی را در رشد و توسعه بازارهای کشورهای جهان دارد، افزود: ما نیز در استان اردبیل ناگزیر هستیم بیش از اینکه به ایجاد صنایع بزرگ بیاندیشیم، به سمت اقتصاد دیجیتال و حمایت از فعالان این حوزه برویم که هم به لحاظ اشتغال‌زایی و هم به لحاظ کسب درآمد قطعا سهم بسزایی خواهد داشت.

    سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، در ادامه این گفتگو ابراز داشت: مهم‌ترین و حیاتی‌ترین دارایی در اقتصاد دیجیتال، دیتا یا داده‌ها هستند و رقابتی شدن اقتصاد و کاهش هزینه‌ها از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت‌های اقتصاد دیجیتال می‌باشند.

    وی افزود: با توجه به سیاست‌های کلان وزارت متبوع در حوزه اقتصاد دیجیتال و برنامه‌های متنوع برای این بخش، آمادگی این اداره کل را در جهت پیشبرد اهداف ترسیمی وزارت ارتباطات و همکاری تنگاتنگ با استانداری اردبیل اعلام کرد./ن

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۵۲
تعداد بازدید : ۶۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید