پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

احداث سایت ارتباطی در روستای قره شیران شهرستان نیر

احداث سایت ارتباطی در روستای قره شیران شهرستان نیر
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از احداث سایت ارتباطی در روستای قره شیران شهرستان نیر در سال جاری خبر داد.

    به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، شهریار سرداری، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به همراه سیدکاظم موسوی، نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان نیر از وضعیت ارتباطی روستاهای این شهرستان بازدید به عمل آوردند.

   سرداری با حضور در جمع اهالی روستای قره شیران، از احداث سایت ارتباطی جدید در این روستا خبر داد و گفت: در راستای تحقق عدالت ارتباطی و توسعه ارتباطات روستایی استان، امسال سایت جدید ارتباطی مجهز به فناوری نسل سوم/چهارم در روستای قره شیران از دهستان یورتچی غربی بخش کوراییم شهرستان نیر راه‌اندازی خواهد شد. هزینه این سایت ارتباطی از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات تأمین می‌شود.

   وی افزود: با راه‌اندازی این سایت ارتباطی؛ 159 خانوار شهرستان نیر، جمعیتی بالغ بر 491 نفر از ارتباطات پایدار و اینترنت پرسرعت بهره‌مند خواهند شد و پوشش اینترنت سیار مناسبی در این منطقه فراهم می‌شود.

   سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، با اشاره به پتانسیل بالای شهرستان نیر در رونق اشتغال استان گفت: راه‌اندازی اینترنت پرسرعت در روستاهای استان، به طور قطع بر رونق اقتصادی استان تأثیر مستقیم می‌گذارد و یکی از تأثیرات مثبت آن، ایجاد اشتغال برای جوانان در روستاها می‌باشد.

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۴۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید