پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

اجرای 35 سایت ارتباطی جدید در شهرستان خلخال

اجرای 35 سایت ارتباطی جدید در شهرستان خلخال
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از اجرای 35 سایت ارتباطی جدید در شهرستان خلخال خبر داد و گفت: طی برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده تا پایان سال جاری، تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت اینترنت پرسرعت و آنتن‌دهی مناسب برخوردار می‌شوند.

      به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، شهریار سرداری، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه با فرماندار شهرستان خلخال گفت: تا پایان سال جاری، همه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار این استان تحت پوشش اینترنت پر سرعت و تلفن همراه قرار می‌گیرند.

      وی افزود: ۸۱۹ روستای بالای ۲۰ خانوار استان دارای پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه و اینترنت پرسرعت هستند و تلاش می‌شود با راه اندازی و ارتقای 178 سایت جدید مخابراتی و با هزینه کرد اعتباری بالغ بر ۴ هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال،  همه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت شبکه ملی اطلاعات بهره‌مند شوند.

     سرداری با بیان اینکه سهم شهرستان خلخال از مجموع 178 سایت جدید در نظر گرفته شده، ۳۹ سایت می باشد، یادآورشد: از سال 1399 تاکنون، 35 سایت ارتباطی راه‌اندازی شده است که با اجرای سایت‌های ارتباطی جدید، پوشش اینترنت پرسرعت و کیفیت مکالمه شهرستان خلخال به وضعیت مطلوبی می‌رسد.

    سرداری همچنین از راه‌اندازی دو آنتن BTS تقویت امواج تلفن همراه در مسیر راه خلخال به فیروزآباد خبر داد و گفت: در حال حاضر، آنتن و تجهیزات سایت ارتباطی نصب شده و به محض پایان کار برق‌رسانی به سایت‌ها، نقاط کور این جاده تحت پوشش تلفن همراه خواهد رفت. /ن

۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۴۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید