پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

تقویت اقتصاد دیجیتال و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، عامل توسعه سریع استان

تقویت اقتصاد دیجیتال و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، عامل توسعه سریع استان
اولین جلسه کمیته استانی بررسی طرح‌های متقاضیان دریافت تسهیلات از تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 با حضور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اعضای کمیته تخصصی و ارائه‌دهندگان طرح برگزار شد.

      به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، شهریار سرداری، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در اولین جلسه کمیته استانی بررسی طرح‌های متقاضیان دریافت تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه سال 1400، اظهار کرد: تقویت اقتصاد دیجیتال و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حوزه فاوا از برنامه‌های اصلی این اداره کل است که منجر به توسعه سریع استان و دستیابی به اهداف کلان می‌شود.

     وی افزود: توسعه تمامی ابعاد اقتصاد دیجیتال در بخش‌های زیرساختی و خدمات کسب‌وکارها  با هدف رفع نیازهای بخش‌های مختلف صنعتی، تجاری و افزایش بهره‌وری، ایجاد اشتغال، کاهش هزینه‌ها و افزایش رفاه عمومی ضروری است. امید است؛ با شناسایی طرح‌های خلاقانه، قدم مثبت در زیست‌بوم کسب‌وکار استان برداشته و تسهیلات و منابع  اعتباری وزارت متبوع به نحو مطلوب در  پیشبرد اهداف اشتغال آفرینی و کارآفرینی استان به کارگیری شود.

   سرداری با معرفی هفت طرح "بند الف" و سه طرح "بند ب" تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 در خصوص اشتغال‌زایی ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف توسعه و افزایش توانمندی دفاتر پیشخوان دولت،  در پنج طرح حمایتی خود، اقدام به اعطای تسهیلات کم‌بهره به مبلغ 100 میلیون تومان از محل "بند الف" قانون بودجه کرده است. این تسهیلات به کلیه دفاتر پیشخوان دولت بر اساس ضوابط تعیین شده و پس از تأیید کمیته استانی اعطا می‌شود. همچنین دو طرح مرتبط با شرکت‌های فاوای فعال، تا سقف 400 و 800 میلیون تومان تسهیلات اعطا می‌گردد.

    وی افزود: از اعتبارات محل "بند ب" ، طرح مرتبط با دفاتر ICT روستایی و دو طرح توسعه کسب‌وکارهای فاوا برای اشخاص حقیقی تا سقف 120 میلیون تومان، تسهیلات پیش‌بینی‌شده است که پس از تأیید کمیته استانی جهت بررسی به کارگروه کشور معرفی می‌گردد.

    لازم به ذکر است در این جلسه سه طرح، شامل دو طرح در بخش کسب‌وکار فاوای اشخاص حقیقی و یک طرح در بخش دفاتر ICT روستایی با حضور متقاضیان؛ بررسی و به کارگروه کشوری معرفی شد. /ن

۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۲۳
تعداد بازدید : ۷۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید