پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

پوشش 97 درصدی تلفن همراه در روستاهای شهرستان گرمی

پوشش 97 درصدی تلفن همراه در روستاهای شهرستان گرمی
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از ایجاد و راه‌اندازی سایت ارتباطی جدید در روستای چونگنش شهرستان گرمی خبر داد و گفت: با احداث این سایت، پوشش تلفن همراه در روستاهای شهرستان گرمی به 97/51 درصد رسید.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، شهریار سرداری، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه شورای هماهنگی مدیران فاوای استان، از احداث سایت ارتباطی جدید در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی سایت ارتباطی جدید در روستای «چونگنش» بخش مرکزی این شهرستان؛ درصد پوشش تلفن همراه شهرستان گرمی، با رشد 1/91 درصدی نسبت به سال 1399، به 97/51 درصد افزایش یافت.

   وی افزود: این سایت ارتباطی جدید به‌منظور افزایش کیفیت مکالمه تلفن همراه توسط اپراتور «همراه اول» در روستای چونگنش از دهستان «اجارود غربی»، از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات احداث گردید که با بهره‌برداری از این سایت ارتباطی؛ 23 خانوار شهرستان گرمی با جمعیتی بالغ بر 80 نفر، از پوشش کامل تلفن همراه برخوردار شدند.

   سرداری گفت: در سال 1399، 156 روستا و 7764 خانوار روستایی در شهرستان گرمی از پوشش نسل دوم تلفن همراه برخوردار بودند که اکنون، روستاهای بهره‌مند از پوشش کامل تلفن همراه به 158 روستا و 7920 خانوار افزایش یافته است./ ن

۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱
تعداد بازدید : ۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید