پرش به محتوای اصلی

اخبار

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

بررسی و پایش 81 مورد تشعشع سایت‌های ارتباطی در استان اردبیل

بررسی و پایش 81 مورد تشعشع سایت‌های ارتباطی در استان اردبیل
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از بررسی و پایش مستمر تشعشعات سایت‌های ارتباطی در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، شهریار سرداری سرپرست ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از بررسی و پایش مستمر تشعشعات سایت‌های ارتباطی خبر داد و گفت: با همکاری اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، امسال 81 مورد تشعشعات، مورد پایش قرار گرفت و مردم هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

وی افزود: با رشد روزافزون ابزارهای فناوری اطلاعات، تقاضا برای استفاده از فناوری‌های مخابرات بی سیم افزایش یافته است. برای خدمت‌رسانی بهتر، تعداد سایت‌های ارتباطی در سطح شهرها و روستاها افزایش یافته و همواره این نگرانی را برای مردم به وجود می‌آورد که آلودگی تشعشعی ناشی از آنتن شبکه‌های تلفن همراه تا چه حد می‌تواند برای سلامتی مردم و همچنین برای سلامتی افرادی که به جهت شغلی در معرض تشعشع هستند، مضر باشد.

سرداری گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همواره نسبت به بررسی تشعشعات آنتن‌های BTS نصب شده بر روی سایت‌های ارتباطی و رعایت استاندارد تشعشع در این آنتن‌ها نظارت مستمر دارد و جای هیچ‌گونه نگرانی در این زمینه نیست. در کنار توسعه پوشش ارتباطی، استانداردهای جهانی به منظور حفظ سلامت مردم استان رعایت می‌شود و بررسی‌های لازم با دقت انجام می‌شود.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: به منظور رعایت حقوق شهروندی و حفظ سلامت مردم، علاوه بر اطلاع‌رسانی در خصوص کیفیت ارائه خدمات، زمینه لازم جهت شکایت و درخواست‌های مردمی در خصوص بررسی تشعشعات توسط سامانه 195 فراهم شده است که مردم شریف استان، می‌توانند از این طریق نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۲۳۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید