پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

پوشش 98 درصدی تلفن همراه در روستاهای شهرستان نیر

پوشش 98 درصدی تلفن همراه در روستاهای شهرستان نیر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از ایجاد و ارتقای 7 سایت ارتباطی در شهرستان نیر خبر داد و گفت: امسال، با ایجاد و ارتقای سایت‌های ارتباطی، پوشش تلفن همراه و اینترنت سیار در شهرستان نیر، رشد قابل توجهی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از ایجاد و ارتقای 7 سایت ارتباطی در شهرستان نیر خبر داد و گفت: از ابتدای امسال در شهرستان نیر، با راه‌اندازی پنج سایت ارتباطی جدید در روستاهای ایرنجی، بوسجین، قلعه جوق، قناق قران و مجید آباد؛ و ارتقای دو سایت ارتباطی در روستاهای شیران و توتونسز، پوشش خانوار روستایی تلفن همراه، با رشد 3/65% درصدی نسبت به پارسال به 98/21 درصد افزایش یافت.

وی در بحث پوشش مکالمه تلفن همراه افزود: در سال 1399، 90 روستا و4177 خانوار روستایی در شهرستان نیر از پوشش نسل دوم برخوردار بودند که امسال، روستاهای بهره‌مند از پوشش کامل تلفن همراه به 94 روستا و 4338 خانوار افزایش یافت و به زودی شاهد اتصال 100 درصدی جمعیت روستایی شهرستان نیر به پوشش تلفن همراه خواهیم بود.

رزمی در مورد پوشش اینترنت سیار در روستاهای شهرستان نیر گفت: در سال گذشته، 3073 خانوار روستایی از پوشش اینترنت سیار بهره‌مند بودند که با افزایش پوشش به 3571 خانوار، ضریب نفوذ خانوار از 69/57 درصد به 80/8 درصد ارتقا یافت که حاکی از رشد 11/22 درصدی نسبت به پارسال است. همچنین با احداث سایت های ارتباطی جدید، روستاهای مشتقین و سوغانلو به عنوان روستاهای اقماری از پوشش بسیارمناسبی برخوردار شدند.

رزمی با تاکید بر اهمیت هوشمندسازی مدارس گفت: هوشمندسازی مدارس یک ضرورت است و رویکرد مجموعه، دسترسی صد درصدی همه مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات است. در این رابطه، مدارس شش روستای سوغانلو، مشتقین، اباذر، مهماندوست، کلاش و سعید خانلو به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

۲۵ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸
تعداد بازدید : ۸۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید