پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

اجرای طرح صیانت از حقوق شهروندی در دفاتر پیشخوان استان اردبیل

اجرای طرح صیانت از حقوق شهروندی در دفاتر پیشخوان استان اردبیل
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از اجرای طرح صیانت از حقوق شهروندی در دفاتر پیشخوان استان اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، از اجرای طرح صیانت از حقوق شهروندی در دفاتر پیشخوان استان اردبیل خبر داد و گفت: دسترسی آسان و سریع به خدمات اداری، از ارکان حقوق شهروندی است.

وی افزود: با افزایش آگاهی، مطالبه مردم برای رعایت حقوق شهروندی افزایش می‌یابد. اطلاع‌رسانی و نصب مدارک مورد نیاز، اطلاع‌رسانی تعرفه‌های پرداخت و هزینه‌ها، نمودار فرایند انجام کار، مشخص بودن مدت زمان انجام کار، نصب تابلوهای راهنما و پیش‌بینی امکانات رفاهی از جمله الزامات رعایت حقوق شهروندی در دفاتر پیشخوان است.

رزمی گفت: در استان اردبیل، 208 دفتر فعال پیشخوان خدمات دولت و 34 دفتر فعال ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی وجود دارد که از ابتدای سال 1400، در راستای صیانت از حقوق شهروندان و اجرای دقیق تصویب‌نامه حقوق شهروندی در نظام اداری، 30 دفتر پیشخوان و 2 دفتر ICT روستایی بازرسی شده است.

رزمی با اشاره به امکان ثبت گزارش‌های مردمی و رسیدگی به شکایات در سامانه 195 گفت: از ابتدای امسال، به 14 شکایت ثبتی در سامانه 195 رسیدگی شده است. با توجه به شرایط و ضوابط رسیدگی به تخلفات، شکایات واصله از سامانه 195 در کمیته استانی تخلفات بررسی شده و مطابق با قانون دفاتر متخلف شامل جریمه مالی، امتیاز منفی، تعلیق فعالیت یا لغو پروانه می‌شوند.

۱۹ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۸۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید