پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

پیشبرد پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات با حمایت از پیام‌رسان‌های بومی استان اردبیل

پیشبرد پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات با حمایت از پیام‌رسان‌های بومی استان اردبیل
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از پیشبرد پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات و حمایت از پیام‌رسان‌های بومی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از پیشبرد پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: نیاز به پیام‌رسان بومی با کیفیت و ایمن جهت اجرای برنامه‌های شبکه ملی اطلاعات در لایه خدمات و محتوا، یک نیاز ضروری است و شرکت‌های استانی بایست این نکته را در فعالیت‌های خود لحاظ کنند.

وی افزود: شرکت توانمند و بومی « توسعه تجارت و فناوری تامین سامان میلاد آسیا» اقدام به تولید و راه‌اندازی نسخه آزمایشی پیام‌رسان داخلی به نام «Sein» نموده است که در صورت فراهم بودن زیرساخت‌های لازم (دیتاسنتر و پهنای باند)، آماده بهره‌برداری است.

 بهروز رزمی گفت: نسخه آزمایشی این پیام‌رسان، دارای امکانات گسترده‌ای از جمله قابلیت‌های «تماس صوتی و تصویری»، «ایجاد کانال و گروه شخصی» و «مدیریت کسب‌وکار» است که با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و تامین دیتاسنتر و پهنای باند مناسب، آماده استفاده عمومی در سطح ملی فراهم خواهد شد.

رزمی در پایان اشاره کرد: علاوه بر نقش انگیزشی و هدایتی این اداره کل، موضوعی که به نظر می‌رسد مورد توجه واقع شود، این است که این پیام‌رسان، در واحد تحقیق و توسعه (R&D) یک واحد عظیم صنعتی تولیدکننده انواع محصولات ورزشی و اسباب‌بازی تهیه شده است.

۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید