پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

ارتقای 7 پله‌ای استان اردبیل در شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات

ارتقای 7 پله‌ای استان اردبیل در شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از ارتقای 7 پله‌ای استان اردبیل در شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از ارتقای 7 پله‌ای استان اردبیل در شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) خبر داد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در حوزه فاوای استان، در تازه‌ترین ارزیابی شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان‌ها، رتبه استان اردبیل نسبت به اسفند 1399، ارتقای 7 پله‌ای را به همراه داشته است.

وی افزود: این شاخص یکی از شاخص‌های جهانی در زمینه توسعه فاوا است که براساس سه زیرشاخص دسترسی، استفاده و مهارت در فناوری اطلاعات و ارتباطات ارزیابی می‌شود. طبق آخرین ارزیابی انجام شده در خرداد 1400، استان اردبیل در این شاخص از رتبه 26 به 19 کشور ارتقا یافته است.

رزمی گفت: ارتقای بسترهای ارتباطی استان و برگزاری رویدادهای آموزشی و مهارتی در حوزه فاوا، منجر به افزایش خدمات‌رسانی، بهره‌وری، توسعه و رفاه مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته خواهد شد و زمینه‌ساز تقویت اقتصاد دیجیتال و رونق کسب‌وکارهای اینترنتی در استان است.

۹ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۱۰
تعداد بازدید : ۱۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید