پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

اعطای 56 فقره مجوز بانک مرکزی به باجه‌های پست‌بانک استان اردبیل

اعطای 56 فقره مجوز بانک مرکزی به باجه‌های پست‌بانک استان اردبیل
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از اعطای 56 فقره مجوز بانک مرکزی به باجه‌های پست‌بانک استان اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از اعطای 56 فقره مجوز بانک مرکزی به باجه‌های پست‌بانک استان اردبیل خبر داد وگفت: جهت ارائه خدمات خرده بانکداری در مناطق روستایی و محروم و همچنین توسعه اقتصاد دیجیتال در روستاهای استان، دفاتر ICT روستایی و باجه های پست بانک در اکثر نقاط روستایی استان راه اندازی شدند.

وی در جلسه ای که با حضور مجتبی حقی، رئیس اداره‌کل معاملات ارزی و روابط کارگزاری پست‌بانک‌ایران برگزار شد، تصریح کرد: پست بانک استان اردبیل از نظر سرانه تراکنش‌های خودپردازها، رتبه اول کشوری را در اردیبهشت  و رتبه دوم را در خرداد 1400، کسب کرد.

رزمی با تاکید بر اهمیت بانکداری دیجیتال گفت: در یک سال اخیر، میزان استفاده از اینترنت بانک پست بانک،  175 درصد و میزان استفاده از همراه بانک، 165 درصد رشد یافته است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خاطر نشان کرد: با بررسی عملکرد پست بانک استان در سال گذشته، شاهد درصد تحقق 234 درصدی در مدیریت منابع، 83 درصدی در مدیریت مصارف، 145 درصدی در مدیریت درآمدها و 182 درصدی در مدیریت نقدینگی هستیم.

رزمی گفت: فعالیت پست‌بانک در روستاها موجب تسهیل در ارائه خدمات مالی و بانکی به روستاییان شده و گام مهمی در راستای اجرای برنامه ششم توسعه و دولت الکترونیک است.

۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۹
تعداد بازدید : ۱۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید