پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

پایداری ارتباطی 625 سایت اپراتور ایرانسل در مانور مدیریت بحران استان بررسی شد

پایداری ارتباطی 625 سایت اپراتور ایرانسل در مانور مدیریت بحران استان بررسی شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از برگزاری مانور مدیریت بحران و بررسی پایداری ارتباطی 625 سایت اپراتور ایرانسل در استان اردبیل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، از برگزاری مانور مدیریت بحران و بررسی پایداری ارتباطی سایت‌های اپراتور ایرانسل خبر داد و گفت: بر اساس مصوبات جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان اردبیل در دی ماه سال جاری، مانور قطعی برق مرکز BSC  اپراتور ایرانسل برگزار و پایداری ارتباطی 625 سایت این اپراتور بررسی شد.

وی افزود: این مانور با حضور اعضای کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات مدیریت بحران استان اردبیل، معاون عمرانی فرمانداری شهرستان اردبیل و معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری و با هدف بررسی وضعیت پایداری ارتباطی سایت‌های اپراتور ایرانسل در استان اردبیل، هنگام بروز حوادث به ویژه قطع برق برگزار شد.

رزمی گفت: این مانور، شامل چند مرحله است که در مرحله اول پس از قطع برق مرکز BSC ، پایداری شبکه و برقراری ارتباط توسط باتری‌های مرکز، از لحظه قطع برق تا شروع به کار ژنراتور اصلی، بررسی شد، مرحله دوم با شروع به کار موفقیت آمیز ژنراتور اصلی به پایان رسید و در مرحله سوم، ورود ژنراتور جایگزین با خاموش کردن ژنراتور اصلی با موفقیت به پایان رسید.

رزمی خاطرنشان کرد: درصد پوشش جمعیتی اپراتور ایرانسل در استان اردبیل به تفکیک فناوری‌های نسل دوم، سوم و چهارم، به ترتیب 81/1 ، 76/96 و 55/28 است و در حال حاضر میزان پوشش جاده‌های اصلی و فرعی استان توسط این اپراتور به تفکیک فناوری‌های نسل دوم، سوم و چهارم، به ترتیب 906، 919 و 509 کیلومتر است.

وی افزود: در حال حاضر 211 سایت ارتباطی نسل دوم، 210 سایت ارتباطی نسل سوم و 204 سایت نسل چهارم توسط اپراتور ایرانسل در سطح استان راه‌ اندازی شده که در مجموع از طریق 625 سایت، خدمات اپراتور ایرانسل در سطح استان ارائه می‌شود و همه31 شهر استان تحت پوشش تلفن همراه این اپراتور است.

در پایان مانور، معاون عمرانی فرمانداری اردبیل از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان به دلیل برگزاری منظم و به موقع جلسات کارگروه و همچنین برنامه‌ریزی انجام شده برای اجرای این مانور مدیریت بحران قدردانی کرد و خواستار برگزاری مانورهایی مشابه توسط سایر اپراتورها در استان شد.

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۲۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید