پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل مطرح کرد:

فعالیت 192 دفتر پیشخوان دولت و خدمات روستایی در استان

فعالیت 192 دفتر پیشخوان دولت و خدمات روستایی در استان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از فعالیت 192 دفتر پیشخوان دولت و خدمات روستایی در این استان و بهبود کیفیت ارائه خدمات به شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان دولت و ICT روستایی گفت: با توجه به فعالیت  192 دفتر پیشخوان دولت و ICT روستایی در سطح استان و بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، دستگاه‌های دولتی مکلف هستند تا 20 درصد خدمات خود را از طریق دفاتر پیشخوان دولت ارائه دهند.

وی با اشاره به برون‌سپاری خدمات دستگاه‌های دولتی گفت: دستگاه‌های اجرائی موظفند کلیه خدمات قابل ارائه در خارج از محیط اداری را به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ICT روستایی واگذار کنند و بایستی تعرفه ارائه خدمات به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات برسد.

رزمی افزود: 15 خدمت اداره کل تامین اجتماعی، 33 خدمت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 14 خدمت اداره کل میراث فرهنگی، 24 خدمت سازمان جهاد کشاورزی در سال جاری به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شده و همچنین شرکت گاز استان با 110 دفتر پیشخوان دولت همکاری دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 168 دفتر پیشخوان دولت و 24 دفتر ICT روستایی و در مجموع 192 دفتر فعال در سطح استان وجود دارد، گفت: در جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان و ICT روستایی، افزایش تعرفه خدمات فنی و حرفه‌ای، هزینه خدمات خارج از تعرفه بورس و سجام بررسی شد و به زودی نتیجه تصمیمات به دفاتر ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از برگزاری کمیته استانی نظارت بر ایفای تعهدات دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان دولت نیز خبر داد و خاطر نشان کرد: 13 پرونده در کمیته تخلفات بررسی شد و به کلیه شکایات در خصوص دریافت وجه اضافی به ازای انجام پیش ثبت‌نام کارگزاری‌ها و سجام رسیدگی شد. همچنین برای تخلفات صورت گرفته در خصوص جابجایی دفاتر بدون هماهنگی کارگروه، رای مربوطه صادر و به کمیته کشوری ارسال شد.

۹ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۱۸
تعداد بازدید : ۲۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید