پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

دسترسی بیش از 2000 خانوار روستایی شهرستان اردبیل از پوشش ارتباطی مناسب

دسترسی بیش از 2000 خانوار روستایی شهرستان اردبیل از پوشش ارتباطی مناسب
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از ایجاد، راه اندازی و ارتقای 12 سایت روستایی در شهرستان اردبیل با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال و دسترسی بیش از 2000 خانوار روستایی این شهرستان به پوشش ارتباطی مناسب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و ارتباطی بخش ثمرین شهرستان اردبیل که با حضور امامی یگانه فرماندار شهرستان اردبیل در روستای ابربکوه برگزار شد، گفت: دو هزار و 82 خانوار روستایی در این شهرستان از پوشش ارتباطی مناسب بهره مند شدند.

وی افزود: 12 سایت ارتباطی روستایی در شهرستان اردبیل به بهره برداری رسید که 11 سایت جدید در روستاهای ابربکوه، شندرشامی، ینگجه ملامحمدحسن، شبلو، اینلو، گنسول‌کندی، حمل‌آباد، گلی، صومعه، حسن‌باروق و قلعه جوق سبلان ایجاد شده و سایت روستای کرکرق به تکنولوژی نسل سوم و چهارم ارتقا یافته و در مجموع 2082 خانوار روستایی تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفتند.

رزمی گفت: ایجاد، راه اندازی و ارتقای 12 سایت ارتباطی روستایی شهرستان اردبیل با اعتبار 300 میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد که سه سایت از سایت‌های مذکور، به روستاهای بخش ثمرین تعلق دارد و با اعتبار 60 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید. 

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در خصوص وضعیت اتصال مدارس شهری و روستای این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات گفت: 167 مدرسه روستایی و 336 مدرسه شهری شهرستان اردبیل با اعتبار 50 میلیارد ریال، به اینترنت پرسرعت متصل شد که در مجموع 503 مدرسه شهری و روستایی این شهرستان از زیرساخت ارتباطی و مناسب بهره مند شدند.

امامی یگانه فرماندار شهرستان اردبیل، با اشاره به 300 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته جهت تکمیل پروژه‌های ارتباطی شهرستان اردبیل، از عملکرد اداره کل ICT اردبیل قدردانی کرد و گفت: برقراری ارتباطات روستایی از برنامه های اصلی دولت است و در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید