پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

برقراری پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در 32 روستای شهرستان گرمی

برقراری پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در 32 روستای شهرستان گرمی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از برقراری پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در 32 روستای شهرستان گرمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در جلسه بررسی مسایل و مشکلات شهرستان گرمی که با حضور اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل و ولی اسماعیلی نماینده مردم شهرستان گرمی برگزار شد، گفت: از ابتدای سال تاکنون، 7 سایت ارتباطی جدید در شهرستان گرمی راه‌اندازی شده و 6 سایت به فناوری نسل سوم و چهارم ارتقا یافته است.

وی افزود: هفت سایت جدید در روستاهای تولون، زاویه سنگ، آلیله، اوماسلان علیا، ایلخچی، سروآغاجی و هیزان به بهره‌برداری رسید که با احداث سایت‌های جدید، 649 خانوار روستایی از پوشش تلفن همراه برخوردار شدند.

رزمی ادامه داد: شش سایت روستاهای زیوه، وان‌علیا و سفلی، تکبلاغ انگوت، تپه لنگان، تپه کردلر و روستای زهرا با نصب تجهیزات جدید به اینترنت پرسرعت با فناوری نسل سوم و چهارم مجهز شدند که به این ترتیب 709 خانوار روستایی از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شده‌اند.

مدیر کل ICT استان با اشاره به پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات و فیبرنوری در این شهرستان گفت: با اجرای پروژه‌ی اتصال مدارس شهری و روستایی به شبکه ملی اطلاعات، 171 مدرسه روستایی و 45 مدرسه شهری شهرستان گرمی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند. همچنین در اجرای طرح ملی تار نیز 80 کیلومتر فیبرنوری در این شهرستان اجرا شد که در مجموع تمام پروژه‌ها با اعتبار 200 میلیارد ریال به اتمام رسید.

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۲۲۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید