پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل مطرح کرد:

توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و گسترش خدمات فناوری اطلاعات با اعتبار 1604 میلیارد ریال در استان اردبیل

توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و  گسترش خدمات فناوری اطلاعات با اعتبار 1604 میلیارد ریال در استان اردبیل
بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و گسترش خدمات فناوری اطلاعات با اعتبار 1604 میلیارد ریال در استان اردبیل طی سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون، 54 سایت جدید در سطح استان توسط اپراتور همراه اول ایجاد و راه‌اندازی شد و 14 سایت نیز توسط این اپراتور به فناوری نسل سوم و چهارم ارتقا یافت. همچنین پنج سایت جدید ارتباطی توسط اپراتور ایرانسل و دو سایت جدید هم توسط اپراتور «های‌وب» به بهره‌برداری رسید که در مجموع 75 پروژه‌ ایجاد، راه‌اندازی و ارتقای سایت‌های ارتباطی را با اعتبار 1358 میلیارد ریال در سطح استان اردبیل شاهد هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گزارشی از اقدامات و عملکرد اداره کل، طی 11 ماه نخست سال جاری ارائه کرد و گفت: در حال حاضر 1018 سایت با تکنولوژی 2G، 792 سایت با تکنولوژی 3G و 727 سایت با تکنولوژی نسل چهارم 4G وجود دارد و 93/47 درصد جاده‌های استان و 92 درصد جمعیت استان تحت پوشش تلفن همراه است. همچنین تمامی 31 شهر استان دارای اینترنت پرسرعت 4G است و مطابق با آمار ارائه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ضریب نفوذ اینترنت به 78 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح استان اردبیل، گفت: از ابتدای سال تاکنون، 54 سایت جدید در سطح استان توسط اپراتور همراه اول ایجاد و راه‌اندازی شد و 14 سایت نیز توسط این اپراتور به فناوری نسل سوم و چهارم ارتقا یافت. همچنین پنج سایت جدید ارتباطی توسط اپراتور ایرانسل و دو سایت جدید هم توسط اپراتور «های‌وب» به بهره‌برداری رسید که در مجموع 75 پروژه‌ی ایجاد، راه‌اندازی و ارتقای سایت‌های ارتباطی را با اعتبار 1358 میلیارد ریال در سطح استان اردبیل شاهد هستیم.

رزمی با اشاره به اتمام پروژه اتصال مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات و اهمیت این پروژه در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش مجازی و از راه دور اهمیت ویژه ای یافت که این مهم نیازمند ایجاد امکانات و بستر لازم جهت برقراری اینترنت پرسرعت مدارس شهری و روستایی بود که در سال جاری،769 مدرسه شهری و 1099 مدرسه روستایی و در مجموع 1868 مدرسه شهری و روستایی با اعتبار 186 میلیارد ریال توسط این اداره کل به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

وی با اشاره به اجرای پروژه تار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان افزود: از آغاز امسال تاکنون 165 کیلومتر فیبر نوری در سطح استان اجرا شد و دو مرکز مخابراتی و 7 سایت ارتباطی با اعتبار 60 میلیارد ریال به شبکه فیبرنوری متصل شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با تاکید بر ایجاد فرصت‌های شغلی در حوزه فاوا و توانمندسازی و تسهیل‌گری شرکت‌های نوپای این حوزه گفت: در 9 ماه نخست سال جاری، 52 شرکت نوپا، استارت آپ، شتابدهنده و علاقه‌مند حوزه فاوا در زمینه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در سامانه ایران نوآفرین ثبت نام کرده و از حمایت‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران بهره‌مند شده‌اند. همچنین 65 استارت‌آپ حوزه فاوا در مراکز رشد، پارک علم و فناوری و شتابدهنده‌های استان مستقر هستند و از این تعداد، 54 شرکت و استارت‌آپ در حوزه تولید محتوا و نرم افزار فعالیت دارند.

رزمی با اشاره به تحقق دولت الکترونیک گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 30 دفتر پیشخوان شهری و 3 دفتر ICT روستایی موفق به اخذ مجوز جدید شد و در مجموع  192 دفتر پیشخوان دولت و دفتر ICT روستایی در استان فعال است و خدمات دستگاه‌های دولتی را به مردم ارائه می‌کنند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در پایان به برگزاری طرح مهارت آموزی اشاره کرد و گفت: در سال جاری هشت فقره گواهینامه مربیگری برای نیروهای پایور صادر گردید و سه دوره‌ آموزشی و مهارت آموزی برای 45 نفر از نیروهای وظیفه برگزار شد.
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۱۰۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید