پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

برقراری پوشش تلفن همراه در ۱۳۲۷ روستا و اینترنت پرسرعت در ۱۱۱۷ روستای استان اردبیل

برقراری پوشش تلفن همراه در ۱۳۲۷ روستا و اینترنت پرسرعت در ۱۱۱۷ روستای استان اردبیل
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از برقراری پوشش تلفن همراه در ۱۳۲۷ روستا و دسترسی به اینترنت پرسرعت در ۱۱۱۷ روستای استان اردبیل خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در جلسه شورای هماهنگی مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که با حضور طباطبائی دادستان اردبیل برگزار گردید، گفت: در حال حاضر در 1327 روستای استان، پوشش تلفن همراه و در 1117 روستای استان، دسترسی به اینترنت پرسرعت را شاهد هستیم.

رزمی در جلسه شورای مدیران ICT استان، ضمن ارائه گزارش عملکرد دستگاه های تابعه و بیان مسائل و مشکلات موجود گفت: ارتباط بین‌الملل و بین استانی از طریق 12 مرکز و پایانه فیبرنوری و 1500 کیلومتر شبکه فیبرنوری برقرار است و هیچ محدودیتی در واگذاری پهنای باند به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی نداریم و در حال حاضر ظرفیت پهنای باند استان، 220 گیگا بیت بر ثانیه است.

وی افزود: فعالیت پست بانک استان با هفت شعبه و 91 باجه روستایی در سطح استان موجب شد تا طی سال جاری 1100 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار توسط پست بانک استان پرداخت شود.

 بهروز رزمی با اشاره به ساختار و وظایف اداره کل و شرکت ها و دستگاه های تابعه، گفت: هفت سایت ارتباطی مجهز به تکنولوزی نسل سوم و چهارم امسال در شهر اردبیل توسط اپراتور ایرانسل به بهره‌برداری رسید که کلیه سایت ها به شبکه فیبرنوری نیز متصل هستند.

مدیرکل ICT استان در ادامه گفت: در راستای ارتقای کیفیت شبکه و خدمات اینترنتی، 110 کافو نوری توسط مخابرات منطقه اردبیل در سطح استان نصب شد و از 160 سایت WLL روستایی، 20 سایت توسط اپراتور همراه اول به تکنولوژی نسل سوم و چهارم ارتقا یافت.

بهروز رزمی با اشاره به برقراری اینترنت پرسرعت روستایی در 1000 روستای استان توسط اپراتور «های وب»، ایجاد و احداث 30 سایت نسل چهارم این اپراتور در سطح استان را اتفاقی مهم دانست.

وی افزود: اداره کل پست استان اردبیل با عملکرد خیره کننده در مبادله مرسوله های پستی، موفق به توزیع و مبادله 9000 مرسوله در روز شده و کسب رتبه هفتم کشوری در ارزیابی عملکرد شش ماهه اول سال 99 از میان 38 منطقه پستی کشور را شاهد هستیم.

طباطبایی دادستان اردبیل ضمن تشکر از زحمات مجموعه ICT استان، گفت: برقراری ارتباطات پایدار و توسعه زیرساخت های ارتباطی جهت ارایه خدمات الکترونیکی به هم استانی‌ها به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا بسیار مهم و اساسی است و اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی در خصوص سرقت بیهوده کابل های فیبرنوری و عدم آسیب رسانی تشعشعات دکل ها ضروری است.

۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۳۰۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید