پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

20 روستای شهرستان گرمی از پوشش ارتباطی مطلوب و اینترنت پرسرعت بهره مند شدند

20 روستای شهرستان گرمی از پوشش ارتباطی مطلوب و اینترنت پرسرعت بهره مند شدند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از برقراری پوشش ارتباطی مطلوب و اینترنت پرسرعت در 20 روستای شهرستان گرمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد سه سایت و ارتقای یک سایت روستایی در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: با بهره برداری از این چهار سایت، 20 روستای شهرستان گرمی از اینترنت سیار و پرسرعت نسل سوم و چهارم برخوردار شدند.

رزمی گفت: سایت ارتباطی اپراتور ایرانسل با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستای خانبلاغی به بهره‌برداری رسید که به تکنولوژی نسل سوم و چهارم مجهز است و با بهره‌برداری از این سایت، روستاهای اقماری اژدرلو، امراهلو، اوجاق‌آلازار، پرچین علیا، اکبرآباد، یل دگرمانی، حسن‌کندی، قهرمانلو نیز تحت پوشش قرار گرفت.

رزمی با اشاره به برقراری اینترنت پرسرعت نسل سوم روستای وان علیا گفت: روستای وان علیا واقع در دهستان اجارود شرقی بخش موران شهرستان گرمی جزو مناطق صفر مرزی استان است که با تجهیز و ارتقای این سایت روستایی به تکنولوژی نسل سوم توسط اپراتور همراه اول، اینترنت پرسرعت در این منطقه برقرار شد.

وی افزود: ارتقای این سایت از محل اعتبارات طرح ملی USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال انجام شد که روستاهای مجاور از جمله وان علیا، وان سفلی و میخوش نیز از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند.

رزمی همچنین ضمن اشاره به احداث سایت روستای ایلخی و برقراری پوشش تلفن همراه در منطقه مذکور گفت: سایت همراه اول روستای ایلخچی بخش انگوت شهرستان گرمی از محل اعتبارات دولتی طرح USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال ایجاد شد که با بهره برداری از آن، پوشش تلفن همراه در روستاهای اقماری سولوک و قشلاق قره سقال نیز برقرار گردید.

بهروز رزمی با اشاره به راه اندازی سایت روستای اوماسلان گفت: برقراری اینترنت سیار در روستای اوماسلان با توجه به مرزی بودن این روستا و وجود پتانسیل‌های گردشگری، امری ضروری بود که با ایجاد سایت ارتباطی نسل سوم توسط اپراتور همراه اول، اینترنت پرسرعت در روستاهای اوماسلان علیا، اوماسلان سفلی، لجایر، ایل خانلار، کول آتان و بورک آباد نیز برقرار شد.
۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۳۶۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید