پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

اتصال هفت سایت ارتباطی و دو مرکز مخابراتی به شبکه فیبرنوری در استان اردبیل

اتصال هفت سایت ارتباطی و دو مرکز مخابراتی به شبکه فیبرنوری در استان اردبیل
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از اتصال هفت سایت ارتباطی و دو مرکز مخابراتی به شبکه فیبرنوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، از اتصال هفت سایت ارتباطی و دو مرکز مخابراتی به شبکه فیبرنوری خبر داد و گفت: با توجه به انتقال حجم قابل توجهی از داده‌ها توسط شبکه فیبرنوری و به منظور افزایش کیفیت خدمات پهن باند، اتصال مراکز مخابراتی و سایت های ارتباطی به این شبکه ضروری است.

وی افزود: سایت‌های روستاهای ایلخچی، هادی‌بیگلو، اکبرآباد، آزادلو، تپه کردلر و تپه صمدلو در شهرستان گرمی و سایت ارتباطی شهید غفاری شهرک کشت و صنعت مغان در شهرستان پارس آباد، به همراه دو مرکز مخابراتی واقع در روستای کلانسورا و روستای شوردرق به شبکه فیبرنوری متصل شدند.

مدیر کل ICT استان با اشاره به تکمیل و اجرای 162 کیلومتر فیبرنوری در سه شهرستان استان اردبیل گفت: در فاز نخست طرح «تار»، 162 کیلومتر فیبرنوری در شهرستان‌های گرمی، پارس آباد و اصلاندوز، جهت اتصال سایت های ارتباطی و مراکز مخابراتی به شبکه فیبرنوری، تکمیل شد که هفت سایت و دو مرکز به این شبکه متصل شدند.

رزمی در پایان تاکید کرد: پروژه مذکور از محل اعتبارات USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شد که با توسعه فیبرنوری در مناطق روستایی، بهبود کیفیت خدمات پهن باند را شاهد هستیم و این پروژه در ایجاد و توسعه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات نقش اساسی دارد.

۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۲۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید