پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل خبر داد:

فعالیت 53 شرکت نوپای استان اردبیل در حوزه تولید محتوا

فعالیت 53 شرکت نوپای استان اردبیل در حوزه تولید محتوا
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از فعالیت 53 شرکت نوپا و واحد فناور استان در حوزه تولید محتوی خبر داد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از فعالیت 53 شرکت نوپا و واحد فناور استان در حوزه تولید محتوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از فعالیت 53 شرکت نوپا و واحد فناور در حوزه تولید محتوا خبر داد و گفت: 29 شرکت در پارک علم و فناوری و 24 شرکت در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی مستقر هستند که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند.

وی با اشاره به نقش مهم فناوری اطلاعات در ایجاد اشتغال تصریح کرد: حوزه تولید محتوا یکی از کارآمدترین حوزه ها در ایجاد اشتغال بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات است که افراد با داشتن مهارت های لازم و سرمایه اندک می توانند به درآمد مناسبی برسند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اردبیل افزود: در حال حاضر 180 نفر از اشخاص صاحب مهارت و تخصص در شرکت‌های نوپا حضور دارند و در زمینه های تولید اینفوگرافی، موشن گرافی، انیمیشن، بازی های موبایلی، ساخت کلیپ و پادکست، طراحی وب سایت و راه اندازی نمایشگاه های مجازی فعالیت می کنند.

رزمی با اشاره به توسعه محصولات حوزه محتوا در بازارهای ملی و بین المللی گفت: محصولات و تولیدات این شرکت ها از طریق فضای مجازی در اختیار همه علاقه مندان در سراسر ایران و در برخی موارد در سایر کشورها از جمله کشور جمهوری آذربایجان قرار می گیرد.

وی با اشاره به حمایت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت های نوپا، افزود: با هدف حمایت از شرکت های نوپا و اشتغال آفرینی در حوزه ICT و همچنین توسعه صادرات حوزه محتوا، سامانه «ایران نوآفرین« راه اندازی و تسهیلات و برنامه های ویژه ای برای فعالان این حوزه در نظر گرفته شد.
۲۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید